praca artysty

Naomi Campbell, Miley Cyrus i Rodzina Kardashians w obiektywie David LaChapelle w Starym Browarze! 5 września w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru otwarcie wyjątkowej wystawy "LaChapelle. Songs For The World". Niepokorny, znany z bezkompromisowego, popartowskiego i nierzadko skandalicznego podejścia do sztuki fotografii David LaChapelle przez lata działalności wypracował charakterystyczny i trudny do podrobienia styl.

Ta wyjątkowa, dedykowana ekspozycja prac David LaChapelle, jednego z najsłynniejszych współczesnych fotografików, związana jest z 15-leciem Starego Browaru, przestrzeni, która od początku swojej działalności gości światowe wydarzenia kulturalne prezentowane w Poznaniu.

Do przestrzeni galerii sztuki mieszczącej się w Starym Browarze trafi aż 57 prac LaChapelle: zarówno dzieł sztandarowych, jak "Rebirth Of Venus" czy "Showtime at the Apocalypse", ale też najnowszych i wcześniej nieprezentowanych. Kuratorowi wystawy, Wojciechowi Piotrowi Onakowi, mniej niż na retrospektywnym charakterze wystawy zależało na zwróceniu uwagi na proces twórczego rozwoju artysty oraz na zaakcentowaniu tematów, które zajmują autora obecnie. Stąd zestawienie portretów gwiazd - Miley Cyrus, rodzina Kardashianów, Stevie Wonder, ze scenkami ze świata natury czy cyklem "Awakened" z 2007 roku. "Rape of Africa", głośne zdjęcie z Naomi Campbell jest tym, które pojawi się na oficjalnym plakacie promującym wystawę "LaChapelle. Songs To The World".

Według Wojciecha Piotra Onaka, kuratora projektu, niekonwencjonalny artysta potrzebuje niekonwencjonalnej przestrzeni. Stary Browar to idealne miejsce do prezentacji prac tego artysty. Niesztampowe, łączące tradycyjną architekturę z najnowocześniejszymi rozwiązaniami architektonicznymi, podobnie jak dzieła LaChapelle eklektyczne i pełne rozmachu. To centrum handlowe i autentyczne centrum kultury, swoisty pop art w wersji przestrzennej, w którym można znaleźć rozrywkę na najwyższym poziomie. Stanowi dowód na to, że sztuka i komercja mogą iść w parze. W bogatym kalendarium wydarzeń artystycznych Starego Browaru wystawa David La Chapelle z pewnością zapisze się wielkimi literami. Prace artysty będzie można oglądać do 10 grudnia 2018.

  • "La Chapelle. Songs For the World"
  • 5 września - 10 grudnia 2018
  • Stary Browar w Poznaniu, Galeria na Dziedzińcu
  • Godziny otwarcia: 12:00-20:00
  • Bilety: 20 zł

Spotkanie z artystą www.poznan.pl/mim/events/david-lachapelle-spotkanie-z-artysta,106120.html

Zobacz www.starybrowar5050.com/wydarzenie/david-lachapelle-wystawa/