plakat

Globalne i lokalne zmiany klimatu, smog, hałas i światło będą głównymi tematami rozpoczynającego się 10 maja VI Poznań Design Festiwal. Tegoroczny edycja jest kontynuacją cyklu "Poznań miasto żywiołów".

Poznań Design Festiwal to wydarzenie promujące design, jako sposób myślenia i twórczego rozwiązywania istotnych społecznie i ekologicznie problemów. Jego gośćmi są co roku polscy i zagraniczni projektanci. W programie festiwalu są wystawy, spotkania, dyskusje, pokazy filmowe i warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W programie tegorocznego Poznań Design Festiwal są: spotkanie z amsterdamską grupą projektową Monnik - Studio for futures & fiction, którego reprezentanci Edwin Gardner, Christiaan Fruneaux będą opowiadali o alternatywnych rozwiązaniach stosowanych we współczesnej architekturze, spotkanie z przedstawicielami popularnego portalu Miasto 2077 czy grupy Think.co, specjalizującej się w projektowaniu przestrzeni wspólnych. Stałym elementem wszystkich festiwali są wystawy. W tym roku główną wystawę Festiwalu pod tytułem "Aeronauci, podniebni mieszkańcy" przygotuje grupa Centrala, która w 2018 roku reprezentowała Polskę na 16. Międzynarodowej Wystawie Architektury - La Biennale di Venezia 2018.

Wydarzeniem towarzyszącym Poznań Design Festiwal będą wydarzenia związane z polsko-chińską współpracą w zakresie designu, realizowaną w ramach projektu Design Hub Platform dofinansowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerami współtworzącymi wystawy w ramach tegorocznego Poznań Design Festiwal będą między innymi: Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademia Sztuki w Szczecinie, School of Form. Po raz trzeci będą prezentowane na wystawie pokonkursowej prace nadesłane na III edycję Programu Stypendialnego YES. Dzięki wsparciu finansowemu Miasta Poznania większości wydarzeń jest bezpłatna.

Szczegółowy program na stronie www.poznandesignfestiwal.pl