plakat

Przyzwyczajając się do ciemności - wystawa fotografii Krismenna

15.05 – 30.05.2019
18:00 18:00

Krismenn (Christophe le Menn) jest bretońskim wokalistą, raperem, slamerem, beatboxerem, kompozytorem i autorem tekstów piosenek. Wychował się w środowisku związanym z muzyką tradycyjną. Uczył się śpiewu u pieśniarzy starszego pokolenia ze środkowej Bretanii. Stworzył własny styl śpiewania zwany kan ha beatbox, w którym śpiew bretoński, wykonywany w tradycyjnej technice kan ha diskan, jest wzbogacony o efekty perkusyjne beatboxu oraz o elementy rapu, hip hopu i muzyki elektronicznej. Wydał 2 albumy, w tym jeden w duecie z francuskim mistrzem świata w beatboxie, Alemem.

Wystawa "Przyzwyczajając się do ciemności" ("S'habituer à l'obscurité") prezentuje serię czarno-białych fotografii, cyfrowych i analogowych, zrealizowanych przez Krismenna na potrzeby jego noszącego ten sam tytuł albumu, wydanego w 2017 roku przez World Village. Są to subiektywne, oniryczne ujęcia miejsc opustoszałych oraz surrealistycznych spotkań w rozmaitych bretońskich zakamarkach. Krismenn, realizując swój projekt fotograficzny, szukał poezji w ciemnych stronach życia.

Wystawa jest wydarzeniem towarzyszącym koncertowi "Krismenn & Alem", który odbędzie się 16 maja 2018 w Poznaniu. Wystawa czynna do 30.05., pon.-czw. 9.-18, pt. - 9.-17.

Wstęp wolny.

Zobacz dombretanii.org.pl