Gran Turismo Polonia

Tegoroczna, dwunasta już, edycja Gran Turismo Polonia podobnie, jak w ostatnich dwóch latach, odbędzie się na terenie Toru Poznań w dniach od 30 czerwca do 2 lipca. W tym roku zagości na niej blisko 200 niezwykłych samochodów, marek takich jak Porsche, Ferrari, Lamborghini, Maserati, czy Aston. Dla fanów czterech kółek przygotowano też: prawie 200 najszybszych samochodów świata pędzących po nitce Toru Poznań, przejazd dwóch szybkich okrążeń na siedzeniu pasażera w samochodzie klasy GT, wystawę aż 30 Fordów Mustangów, wystawę niepowtarzalnych pojazdów zabytkowych, spośród których najstarszym będzie model liczący sobie 93 lata.

Organizatorzy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich chcących spędzić pierwsze dni wakacji w gronie najbliższych, zdecydowali się stworzyć wielki piknik i tym samym nową markę GTP. Oznacza to wiele atrakcji dla każdego, bez względu na wiek, płeć, czy zainteresowania.
Będzie leśny park zabaw dla dzieci, gdzie pod opieką animatorów najmłodsi spędzą czas szalejąc m.in. na trampolinach. Nie zabraknie też pokazów modeli zdalnie sterowanych - od przeznaczonych dla dzieci, przez modele terenowe pokonujące liczne przeszkody, po egzemplarze osiągające prędktość do 100 km/h, które zaprezentują pasjonaci z klubu MOTO RC Szczodrzykowo.

Będą gry laserowe Paintballa. Laser Tag to sport zespołowy przypominający klasyczny Paintball, z tą różnicą, że zamiast kulek z farbą używane są karabiny emitujące sygnał podczerwony wyłapywany przez czujniki na sprzęcie drugiego gracza. Dzięki temu Laser Tag jest rozrywką bezpieczną, bezbolesną, nie brudzącą i dostępną dla każdego! Na Gran Turismo każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności, albo po prostu dobrze się bawić w rozgrywkach trwających 40 min., w grupach do 20 osób.

"Arena Bohaterów" będzie strefą promującą bezpieczeństwo na drogach oraz zdrowy styl życia, gdzie z pierwszej ręki poznać będzie można tajniki takich zawodów, jak strażak, żołnierz, ratownik medyczny czy policjant. Bezpieczeństwa w każdych warunkach drogowych uczyć będzie Skoda Auto Lab, a każdy chętny do niesienia pomocy innym, będzie mógł zagrać z Drużyną szpiku i odwiedzić Krwiobus.

Dla odważnych przygotowane zostały skoki na bungee i przejazdy superszybkim samochodem po nitce toru. Będzie też strefa relaksu z plażą. Nie zabrakn ie też stoisk gastronomicznych.

Odbędą się kulturowe pokazy plenerowe, których celem jest przybliżenie informacji o Olendrach, czyli dawnych osadnikach z Krainy 100 Jezior i Wielkopolski. Będzie można wziąć udział w warsztatach wikliniarskich, pieczeniu chleba, oddzielić śmietanę od mleka, a nawet spróbować swych sił prasując żelazkiem na węgiel.

Na miejscu obecny będzie serwis rowerowi firmy Shimano, stacja rowerów miejskich i wystawa zabytkowych rowerów i motorowerów.
Wystawie Expo towarzyszyć będzie sopocki klub plażowy Zatoka Sztuki, który właśnie podczas wydarzenia, oficjalnie otworzy sezon letni 2016. W tej dedykowanej im części, do dyspozycji gości będą taras słoneczny, leżaki, beach bar i ekskluzywna Strefa Moët Chandon. Będą też targi wysokiego poziomu życia Gran Turismo: zegarki, łodzie motorowe, wyszukane potrawy i trunki.

Dojazd: bezpłatne przejazdy autobusami miejskimi z Dworca Głównego w Poznaniu. Wydzielone zostaną parkingi samochodowe, w których ruchem zarządzać będzie obsługa, szeroka oferta dla rowerzystów.

Bilety w cenie od 10 do 100 zł dostępne on-line oraz na miejscu przed imprezą. Dla zapewnienia komfortu odwiedzającym oraz w celu podkreślenia elitarnego charakteru wydarzenia, liczba biletów i karnetów jest ograniczona.

Zobacz granturismopolonia.pl