plakat

Wystawa Sylwestra Ambroziaka

2018-05-24 ( czwartek ) – 2018-06-04 ( poniedziałek )
Przystań Sztuki, ul. Roosevelta 22, Poznań

"Mama, I'm Coming Home" to tytuł dzieła Sylwestra Ambroziaka, które łączy rzeźbę, animację i dźwięk. Wystawa dotyka problemu wykorzenienia i przemocy, których doświadczają ludzie w obecnej sytuacji geopolitycznej. Zmuszeni do exodusu i masowych przemieszczeń nieuchronnie doświadczają alienacji. Bolesną konsekwencją nierówności rozwoju ekonomicznego, konfliktów zbrojnych i migracji jest wzrastająca na świecie liczba "globalnych sierot", które, pozbawione opieki rodzicielskiej, cierpią z powodu samotności i utraty więzi rodzinnych. Zagadnienie wykorzenienia nie pozwala nie myśleć o wpływie zachodnioeuropejskiej cywilizacji, ogarniętej ideą postępu, na aktualny stosunek do samej istoty człowieczeństwa.

Centralnym obiektem na wystawie będzie "Piaskownica" - przeskalowana klatka mieszcząca rzeźby, która zarówno wpisuje się wizualnie w otaczającą architekturę, jak i organizuje przestrzeń, wytyczając kierunki komunikacyjne. Wystawę będzie współtworzyć także ok. 40 rzeźb, niektóre z nich, dzięki wbudowanym w nie mechanizmom, ożywi ruch i dźwięk. W projekcie wykorzystanych jest pięć filmów wykonanych w technice komputerowej animacji 3d, których projekcje będą odbywały się w specjalnie zaprojektowanych kontenerach.

Wernisaż wystawy "Mama, I'm Coming Home" Sylwestra Ambroziaka odbędzie się 24 maja. W ramach wydarzenia odbędzie się także debata "Przestrzeń publiczna-przestrzeń wspólna. Wykluczenie a budowanie społeczeństwa różnorodności."

Wystawa czynna do 4 lipca. Wstęp wolny

Zobacz www.facebook.com/events/210423892879949/