zdjęcia z wystawy

Szeląg. Poznaj jego mieszkańców - wernisaż wystawy

21.10 – 30.10.2018
15:00 16:00

Wyjątkowa wystawa zdjęć i spotkanie z mieszkańcami Szeląga, symboliczny spacer po Ogrodzie Strzeleckim i nabrzeżu Warty. Organizatorzy zapraszają do wsłuchania się w opowieści pięciu postaci, które pamiętają Szeląg, jakiego już nie poznamy.

Wystawa to efekt sentymentalnej podróży artysty Ryszarda Chłapowskiego i etnolożki Katarzyny Wali, którzy wyruszyli tropem wspomnień swoich bohaterów. Inspiracją były zdjęcia z rodzinnych albumów. Ludzkie losy zatrzymane w kadrze. Wystawę będzie można zobaczyć w świetlicy w Ogrodzie Szeląg. W niedzielę świetlica czynna w godzinach od 15:00 do 18:00. Wernisaż wystawy 21 października. Wystawa czynna do 30 października.

Wystawa to pierwszy etap większego projektu, który ma na celu przywrócić pamięć o Szelągu i jego mieszkańcach. Autorką przedsięwzięcia jest Katarzyna Wala, etnolożka, która zbiera szelągowskie opowieści. Stara się dotrzeć do ludzi, którzy mieszkali w budynkach, po których nie ma śladu. Przywołać wspomnienia, spisać historie... Badaczka w czasie tych eksploracji poznała pełnych życzliwości mieszkańców Szeląga, którzy byli gotowi podzielić się swoimi wspomnieniami z nią, a teraz podzielą się z poznaniakami. Zapraszamy! #Poznanwspiera

Projekt: Mobilny Dom Kultury na Szelągu. Realizacja: Stowarzyszenie Mobilny Dom Kultury Wilczak. Projekt jest dofinansowany przez Miasto Poznań.