plakat

Szymon Brodziak (ur.1979), mistrz fotografii czarno-białej - najmłodszy artysta i pierwszy Polak, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografi - Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie. Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, uznany przez jury FashionTV Photographers Awards (2013) za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych. Jego prace będzie można podziwiać już od 19 stycznia w Starym Browarze (Pasaż +1, wejście od ulicy Ratajczaka).

Szymon Brodziak uwielbia fotografować kobiety. Inspirują go miejsca, w których realizuje swoje monochromatyczne wizje. Wyróżniony nagrodą Johnnie Walker Keep Walking Award za ciągłe urzeczywistnianie swoich marzeń oraz pasję wyznaczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna. W Europie otrzymał liczne medale i wyróżnienia w kilku edycjach międzynarodowego konkursu Prix de la Photographie Paris, zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie, w tym tytuł najlepszego fotografa reklamowego roku 2016. W USA zdobył pierwsze miejsce w kategorii Moda w dwóch konkursach: International Photography Awards (2016) oraz Black & White Spider Awards (2016), który nagradza najlepsze zdjęcia monochromatyczne z całego świata. Jego album fotografczny - Brodziak ONE miał swoją oficjalną premierę w Rzymie (2014). Podsumowuje on pierwsze 10 lat zawodowej działalności fotografa. Publikację rozpoczyna osobista dedykacja od June Newton, żony legendarnego Helmuta Newtona.

Zwiedzanie wystawy w godz. 12:00 - 20:00.

& lutego, o godz. 18:00, artysta osobiście opowie o kulisach powstania ulubionych prac i oprowadzi gości po wystawie. To niepowtarzalna okazja, żeby spojrzeć na dzieła sztuki oczami ich twórcy.