Plakat z informacjami o wydarzeniu zawartymi w tekście i zdjęciem wnętrza kamienicy. Widok z góry na klatkę schodową.

Co kryje się za drzwiami, czyli o najpiękniejszych kamienicach w Polsce

20.09 – 05.10.2020
16:00 00:00

Przez najbliższy miesiąc w Atelier Stowarzyszenia Łazęga podziwiać będzie można wystawę niezwykłych fotografii Macieja Sobczyka, pochodzących z realizacji autorskiego projektu Klatkowca - Co kryje się za drzwiami, czyli o najpiękniejszych kamienicach w Polsce.

Kamienice, wille, budynki użyteczności publicznej - mijamy je prawie każdego dnia. Często przechodzimy obok nich obojętnie, spoglądając jedynie na witryny sklepowe. A czy nie zadaliście sobie kiedyś pytania - jak wyglądają ich wnętrza? Co się w nich kryje? Czy różnią się one w różnych częściach kraju? Od ponad 10 lat autor bloga Kamienice w Polsce. Klatkowiec http://www.kamienicewpolsce.pl poszukuje odpowiedzi na te pytania, przemierzając całą Polskę. Wystawa "Co kryje się za drzwiami, czyli o najpiękniejszych wnętrzach kamienic w Polsce" to doskonała okazja dla wszystkich mieszkańców miast, aby poznać ich wnętrza, do których rzadko zaglądamy. Daje możliwość wejścia do dawnego świata, ukrytego za zamkniętymi drzwiami - częstokroć niedocenianego. To możliwość poznania architektury, detali, które stanowią o wyjątkowości budynków i przypominają o ich historii. Jest to też opowieść o przygodach związanych z podróżowaniem autora bloga po Polsce.

O Autorze: Maciej Sobczyk. Pasjonat fotografii i podróży. Znany szerszemu gronu jako Klatkowiec - twórca bloga Kamienice w Polsce poświęconego wnętrzom kamienic. Urodzony Poznaniak. Zarażony pasją fotografowania wnętrz z przypadku - w 2006 roku - i ciągle z tej choroby nie został wyleczony. Przez lata swoich podróży odwiedził ponad 310 miast i miasteczek.

Wydarzenie współfinansowane jest z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera.

Zobacz www.facebook.com/events/242212600549074/