Baner wydarzenia.

Weekend dla Ziemi w Palmiarni Poznańskiej

2022-06-04 ( sobota ) – 2022-06-05 ( niedziela )
Palmiarnia Poznańska, ul. Matejki 18, Poznań

Tegoroczna edycja "Weekendu dla Ziemi w Palmiarni Poznańskiej" uświadamiać nam ma jak ogromną moc sprawczą mają nasze indywidualne, codzienne wybory i działania.

W gronie partnerów wydarzenia znajdą się : Zakład Zagospodarowania Odpadów sp. z o.o., Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania wraz z Partnerem Prywatnym - PreZero Zielona Energia Sp. z o.o.

Jakich atrakcji możemy się spodziewać podczas Weekendu dla Ziemi:

- Na stoisku ZZO Poznań prowadzone będą

  • zajęcia/warsztaty praktyczne związane z segregacją odpadów
  • mini warsztaty segregacji odpadów, konkursy oraz quizy
  • będzie dostępny kompost, który mieszkańcy będą mogli pozyskać w niewielkich ilościach do wykorzystania w swoich ogródkach

A dla najmłodszych - atrakcja w postaci superbohatera, maskotki - "Batermana".

- Na wspólnym stoisku Wydziału Gospodarki Komunalnej, Urzędu Miasta Poznania oraz PreZero Zielona Energia Sp. o.o. uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać szczegóły działania Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu, która przekształca odpady w energię cieplną oraz elektryczną uznawaną za energię z odnawialnych źródeł energii.

- Na stoisku Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania przeprowadzone będą:

  • warsztaty z segregacji odpadów
  • warsztaty z tworzenia toreb na zakupy ze starej koszulki (zachęcamy do przyniesienia!)
  • warsztaty z szycia woreczków na owoce i warzywa ze starej firanki

W salce dydaktycznej Palmiarni prowadzone będą również prelekcje dotyczącej odpowiedniej segregacji oraz o tym, co dalej dzieje się z naszymi odpadami.

- W Pawilonie IX otwarta zostanie wystawa prac studentów Pracowni Znaku i Identyfikacji Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Wystawa potrwa do 30 czerwca 2022.