Na grafice plakat promujący wydarzenie.

Warsztaty Mroźna kraina Svena - towarzyszące wystawie Co potrafi lądolód?

29.05.2024
10:00

Mroźna kraina Svena

Środek wiosny, ale powiało chłodem. To Sven Lądolód zaprasza do swojej mroźnej krainy. Dawno temu gościł w Poznaniu i wyrzeźbił jego krajobraz, a teraz pokaże nam, jak mu się to udało. Czeka nas dużo zabawy z lodem, wodą, budowaniem rzecznych dolin i znajdowaniem ukrytych skarbów.

Data: 29.05.2024 r. godz. 10:00
Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 12-24 miesiące; w zajęciach aktywnie uczestniczą również dorośli opiekunowie
Czas trwania: ok. 45 minut
Miejsce: sala warsztatowa Bramy Poznania
Bilety: 20 zł za dziecko; opiekunowie uczestniczą bezpłatnie; bilety dostępne na stronie internetowej www.bilety.pcd.poznan.pl oraz w kasie Bramy Poznania

Bilety w sprzedaży od 14.05.2024 r.

__________

O wystawie:

Równiny, niewielkie wzgórza, liczne jeziora, doliny rzek. Taki jest krajobraz Poznania i najbliższych okolic. Siły natury kształtowały go przez dziesiątki tysięcy lat. Jak przebiegała ta historia?

Jej główny bohater to Sven Lądolód. Nasz mroźny kolega był nie lada atletą: przez lata pracował nad masą i rzeźbił otaczający nas krajobraz. Co osiągnął i jakie trofea zdobył? Jak potoczyła się kariera jego następców - Drużyny Warty i Człowieka?  Spróbujcie swoich sił w naszej lodowcowej siłowni - czy dorównacie mistrzowi siłą, wytrwałością i cierpliwością Przekonajcie się, jak wiele wspólnego mają sport i geografia!

Wystawa dostępna jest w dwóch językach: polskim i angielskim

Wstęp wolny!

Zobacz galeriasluza.pl/