Festiwal Pełni Zmysłów jest wydarzeniem odbywającym się przy malowniczym parku Cytadela w Poznaniu, w trakcie którego głębiej można odczuć świat, wchodząc w stan relaksu, zanurzając się w falach dźwięku i obrazu, pochłaniając smak oraz zapach.
Codziennie od 10:00 do 20:00:
- każdego wieczora biletowane koncerty
- cały dzień, moc warsztatów, wykładów i spotkań, z tematyki:
- warsztaty rękodzieła
- prelekcje
- joga, taniec
- masaże: tradycyjne oraz dźwiękiem
- konsultacje
- spektakl dla dzieci "Pokoloruj świat - gdzie rośnie czekolada"
- bajeczne opowieści - czytanie bajek dla dzieci
- wystawa prac
- akcja sprzątania parku
- strefa wymiany: przyjdź i wymień się
- targ dobroci, na którym można zaspokoić zmysł smaku, a także poznać twórców wyrobów naturalnych
VOICES OF THE COSMOS to projekt stworzony przez dwóch artystów dźwięku: Rafała Iwańskiego (muzyka znanego z grup HATI, Alameda 5 i Innercity Ensemble, solo występującego jako X-NAVI:ET) i Wojciecha Ziębę (szefa wydawnictwa muzycznego Beast Of Prey, redaktoa pisam muzycznego Hard Art, solo występującego jako ELECTRIC URANUS) oraz astronoma Sebastiana Soberskiego, kierownika Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu i radioastronoma w Centrum Astronomii UMK w Piwnicach pod Toruniem. Obaj członkowie projektu odpowiedzialni za sferę dźwiękową posiadają ogromne doświadczenie w dziedzinie muzyki elektroakustycznej. Twórcy wykorzystują oryginalne sygnały i dźwięki pochodzenia pozaziemskiego pozyskane za pośrednictwem radioteleskopów (pulsary, magnetosfery planet, Słońce, zorza polarna), nagrania archiwalne z misji kosmicznych i sygnały z przestrzeni kosmicznej. Ścieżki instrumentalne wkomponowane w rytmy i tony "dźwięków kosmosu" są bogate sonorystycznie i stworzone przy użyciu instrumentów elektronicznych, zarówno cyfrowych jak i analogowych oraz rozmaitych obiektów akustycznych. Albumy "Voices of the Cosmos" (2011) i "Voices of the Cosmos II" (2013) zostały entuzjastycznie odebrane przez słuchaczy i zebrały bardzo dobre recenzje. Inicjatywa uzyskała także uznanie i poparcie w środowisku naukowym (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Polskie Towarzystwo Astronomiczne).
Mariusz Czaiński
Dzięki dźwiękom uzyskanym za pomocą mis tybetańskich, gongu oraz sitaru, zabiera słuchaczy w podróż w głąb siebie, wprowadzając w głęboki stan relaksu. Tym samym oczyszcza ciała ze stresu dnia codziennego.
Ams Clique - Experimental Mystical Set
Trio z Poznania grające muzykę bliżej nieokreśloną gdyż podczas swoich koncertów często oddają się improwizacji. Świetnie odnajdują się w takich gatunkach jak soft fusion, art rock, funk, jazz, ethno (w tym szczególnie indyjskie i afrykańskie). W niedzielny koncert zaprezentują się nam jednak z zupełnie innej strony, zmieniając nieco swoje instrumentarium. I tak, zamiast perkusji usłyszymy więcej sitaru, tabli czy tanpury. Obok kontrabasu pojawi się tank drum, kalimba oraz mandolina wykorzystana w niecodzienny sposób. Jak zwykle na scenie obecne będą także instrumenty klawiszowe, jednak tym razem pojawi się więcej syntezatorów i metafizycznych brzmień. Zespół w składzie: Adam Koterski, Michał Obrębski i Stanisław Pawlak, przygotował program specjalnie na potrzebę tego wydarzenia zatem będzie to jedyna w swoim rodzaju okazja aby usłyszeć Ams Clique w innej, bardziej transcendentalnej odsłonie.