Wystawa Łataj! Ceruj! Długie życie ubrań, która czeka na Was w CK Zamek, to nie jest rzecz lekka i przyjemna. To czas i miejsce, które ma nam pokazać, jak niewiele czasu i miejsca już mamy i jak bardzo musimy zacząć świadomie działać. Krok po kroku, dzień po dniu, razem. To sztuka, która otwiera oczy i wskazuje palcem na rzeczy, o których najwygodniej się milczy.

- Pani prof. Dobrochna Ratajczakowa powiedziała, że dramat to sługa dwóch panów. Ale może dobrze byłoby powiedzieć, że to dziecko dwojga rodziców? Bo fajnie mieć dwoje rodziców, lepiej niż jedno. A teatr może być jednym z nich - mówiła podczas spotkania Dramat to nie literatura? Malina Prześluga. Z postawionym pytaniem zmierzyły się również dwie inne dramatopisarki: Anna Wakulik, laureatka Poznańskiej Nagrody Literackiej 2023 i kilkukrotna finalistka Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej oraz Ishbel Szatrawska, której Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia dwa lata temu walczyły o Paszport "Polityki".

Jakuba Małeckiego można czytać dla samej przyjemności kontaktu z doskonale skonstruowaną, płynącą rwącym potokiem, prozą. No i dla emocji - w moim przypadku była to wściekłość. Korowód musiałem rozbiegać i wypocić, ponieważ Małecki, pisarz bez dwóch zdań bardzo zdolny, po raz kolejny napisał książkę poniżej swoich możliwości.

To szansa na spotkanie z muzyką z wielu względów niecodzienną i zachwycającą. W Domu Tramwajarza wystąpi znany m.in. ze współpracy z Jimem Jarmuschem holenderski muzyk, kompozytor, lutnista, gitarzysta Jozef van Wissem

Estrada Poznańska zaprasza organizacje pozarządowe i nieformalne kolektywy twórcze do wzięcia udziału w konkursie na organizację wydarzeń kulturalnych na terenie Starego Rynku. Zwycięzcy otrzymają płatne zlecenie na realizację wydarzeń w lipcu i sierpniu. Czas na zgłoszenia - do 23 czerwca.

Kiedy tylko ruszył Do boju zakon Marii, była Psychoza i Psychodela. Nieco później udali się w podróż W 63 minuty dookoła świata (drogę przebiegł im Gruby czarny kot), a w podróży tej nakręcili Film. Kolejna lata obfitowały w Konfrontacje, które Normalnie o tej porze nie występowały. Choć zaszły Nieodwracalne zmiany, zespół powrócił po kilkunastu latach ciszy. I tak oto Kaliber 44, jedna z najważniejszych ekip w historii polskiego hip-hopu, już w tę sobotę zagra w Tamie. Świętujemy trzy dekady zespołu AbradAba, Joki i Magika.

- Inne miasta w Polsce mają już swoje flagowe marki muzyczne, dlatego tym bardziej teraz pora na Poznań! My podejmujemy się tego wyzwania i chcemy zrobić to, jak najlepiej. Nigdy nie jest za późno na zbudowanie legendy - mówią Krzysztof Wawrzyniak, CEO i prezes zarządu Good Taste Production oraz Agnieszka Kopiewska, szefowa komunikacji Good Taste Production. Pierwsza edycja Bittersweet Festival odbędzie się w dniach  14-16 sierpnia 2025 w poznańskim parku Cytadela.

Czy przygody różowego słonia przetrwają próbę czasu i będą o nich czytać kolejne pokolenia dzieci? Pomelo i niezwykły skarb Ramony Bădescu z ilustracjami Benjamina Chauda to już dwunasta książka z tej serii.

Liczba wyników na stronie
10
Strona 1 2 3 4