Nowa wystawa w Fotoplastykonie Poznańskim! PKS-em po Polsce. Fotografie Polskiego Klubu Stereoskopowego

Polski Klub Stereoskopowy (PKS) powstał blisko 20 lat temu z inicjatywy Kasi i Borysa Wasiuków. Jest ciągle niewielką organizacją, ale bez przerwy rośnie w siłę, przyjmując nowych członków z całej Polski. Zrzeszeni w nim miłośnicy trójwymiaru wymieniają się doświadczeniem nie tylko za pośrednictwem internetu, ale również na plenerach w trakcie "Ogólnopolskich Weekendów Trójwymiarowych", podczas których powstają niesamowite zdjęcia i filmy w technologii 3D.

Wiejski krajobraz. Na pierwszym planie budka dla ptaków na palu, za nią drewniany płot. W tle dwa drewniane wiatraki i drzewa. - grafika artykułu
Osiek. Skansen. Fot. Adam Piernikarczyk

Klub należy do International Stereoscopic Union (Międzynarodowego Stowarzyszenia Stereoskopowego), dzięki czemu jego członkowie korzystają z możliwości oglądania najlepszych pokazów 3D z całego świata, a także mają okazję pochwalić się własnym dorobkiem. Członkostwo umożliwia również uczestniczenie w międzynarodowych konkursach fotografii 3D, także tych akceptowanych przez NSA (National Stereoscopic Association) i PSA (Photographic Society of America) - organizacje fotograficzne o światowym autorytecie.

Wystawa PKS-em po Polsce jest zbiorem zdjęć wykonanych przez członków Klubu podczas ich własnych wędrówek wzdłuż i wszerz naszego kraju. Na czterdziestu ośmiu slajdach można zobaczyć fascynujące obrazy z różnych stron Polski, a dzięki technice obrazowania stereoskopowego widz przenosi się w każde z tych miejsc, odbywając wspaniałą podróż bez konieczności korzystania z jakiegokolwiek środka lokomocji.

Pilotami tej niesamowitej wycieczki są autorzy prezentowanych zdjęć: Katarzyna i Borys Wasiukowie, Maciej Samulski, Małgorzata Samulska, Krzysztof Jakubczak, Mirosław Majcher, Jerzy Mazur, Janusz Białas, Adam Piernikarczyk i Tomasz Bielawski.

Ruszamy, miłej podróży!

  • PKS-em po Polsce. Fotografie Polskiego Klubu Stereoskopowego - wystawa w Fotoplastykonie Poznańskim 17.06-30.09.2024 r.
  • Centrum Informacji Kulturalnej, ul. F. Ratajczaka 44
  • godziny otwarcia: poniedziałek - piątek: 10-18, sobota: 10-17, niedziela: nieczynne (ostatnie wejście do Fotoplastykonu godzinę przed zamknięciem)
  • bilety: normalny - 6 zł, ulgowy - 3 zł, rodzinny - 12 zł, grupowy (10 lub więcej osób) - 25 zł
  • zobacz: Fotoplastykon Poznański