Kocia Opieka Terenowa (KOT)

Kocia Opieka Terenowa

Karma - grafika artykułu
Karma dla kotów wolno żyjących

Zima to czas trudny i niesprzyjający dla kotów wolno żyjących. Możemy ułatwić im przetrwanie zimowych miesięcy, poprzez zapewnienie im schronienia m.in. poprzez otwarcie okien do piwnicy czy ustawienie domków drewnianych lub styropianowych wypełnionych słomą (zawsze za zgodą właściciela nieruchomości). Oprócz schronienia, należy zadbać o jedzenie, które jest najważniejszym paliwem dla kociego organizmu. 
W ramach zeszłorocznego Programu zakupiono 342 kilogramy karmy, która trafiła do poznańskich fundacji prozwierzęcych oraz osób działających w ramach Kociej Opieki Terenowej. Wsparcia w zakupie karmy udzieliły również z Programu Rada Osiedla Chartowo, Rada Osiedla Piątkowo Północ i Rada Osiedla Św. Łazarz oraz Rada Osiedla Sołacz zakupując karmę z budżetu Osiedla. Z poczynionych oszczędności udało się na koniec minionego roku, biorąc przede wszystkim pod uwagę, ciężką sytuację ekonomiczną związaną z wysoką inflacją, chcąc odciążyć budżety  osób społecznie opiekujących się kotami, Miasto Poznań zakupiło dodatkowo ponad 800 kilogramów suchej karmy i 1350 puszek mokrej dla kotów wolno żyjących. Osoby działające w ramach Kociej Opieki Terenowej, które jeszcze nie otrzymały karmy zapraszamy po pakiety do Urzędu Miasta Poznania Wydział Gospodarki Komunalnej  przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404 w Poznaniu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30. 
Dostępne są również drewniane domki dla kotów (niezbędna do ich otrzymania jest zgoda zarządcy/właściciela nieruchomości).
Ci z Państwa, którzy są zainteresowani wpisaniem do Rejestru Kociej Opieki Terenowej (KOT) na terenie Poznania, proszeni są o wypełnienie deklaracji (wraz z podaniem adresu do korespondencji, na który zostanie przesłana legitymacja) i przekazanie dokumentów do skrzynki podawczej znajdującej się w holu siedziby Urzędu Miasta Poznania przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404, przesłanie dokumentów drogą pocztową na adres:  Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404 , 61-441 Poznań lub elektronicznie na adres gk@um.poznan.pl
Deklaracja osoby chcącej działać społecznie w ramach Kociej Opieki Terenowej na terenie  Poznania do pobrania znajduje się poniżej.
Szczegółowych informacji udzieli Państwu pracownik Wydziału Gospodarki Komunalnej pod numerem telefonu 61 878 1500 lub 61 878 4176.

Załączniki