Dzień Otwartych Skrzynek - festyn rodzinny

W niedzielę, 7 lipca od godz. 12.00 - 19.00 Dwór Skrzynki otwiera swoje podwoje dla mieszkańców. Na terenie obiektu odbędzie się festyn rodzinny "Dzień Otwartych Skrzynek", zorganizowany przez Instytut Skrzynki.

Plakat informujący o Dniu Otwartych Skrzynek, białe tło, ramka z kolorowych kwitnących kwiatów - grafika artykułu
Dzień Otwartych Skrzynek

Na uczestników czekają liczne atrakcje: pokazy tańców ludowych i warsztaty przygotowane przez poznański zespół "Poligrodzianie", stoiska edukacyjne przygotowane głównie przez Powiat Poznański i PLOT, liczne stoiska z rękodziełem, ale także z regionalnymi przysmakami przygotowanymi przez członków Szlaku Kulinarnego "Smaki Powiatu Poznańskiego" czy koła gospodyń wiejskich z powiatu poznańskiego: Piękni i Młodzi z Pecnej (gm. Mosina) i KGW Potaszanki (gm. Czerwonak).

W cieniu dworskiego parku zaplanowano animacje dla dzieci takie jak zagrodę dawnych zabawek czy warsztaty plastyczne z gwarą poznańską.

Wydarzenie będzie także okazją do zwiedzenia Dworu Skrzynki z przewodnikiem, podczas którego, poza historią obiektu, będzie można poznać tajemnice ostatniej rewitalizacji, obejrzeć pokoje noclegowe, przyjrzeć się starym zdjęciom i pamiątkom w Sali Pamięci i Tradycji, czy odwiedzić Galerię Skrzynki, w której znajduje się wystawa fotografii Bartosza Świątka "Skrzynki w krainie OZ".

Organizatorzy przewidują także niezwykle interesujące wykłady i apetyczne pokazy kulinarne. Dzień pełen wrażeń uwieńczy plenerowy koncert zespołu Alpaka. Muzyczny akompaniament gościom odwiedzającym restaurację w Dworze Skrzynki zapewni pianista Michał Szóstek.

Rok po otwarciu Dwór Skrzynki może pochwalić się ogromną aktywnością: w obiekcie organizowane są koncerty, seanse kina letniego, wernisaże, spotkania literackie oraz z lokalnymi kolekcjonerami niezwykłych rzeczy, ale także ważne wydarzenia powiatowe, jak Certyfikacja Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego, czy Dzień Strażaka.

Goście odwiedzający XIX-wieczny Dwór w Skrzynkach doceniają promowaną tu kuchnię polską i wielkopolską, która nabiera wyjątkowego smaku dzięki wykorzystaniu lokalnych produktów. Podczas festynu swoje produkty będą oferować m.in. Borówkowy Gaj (Konarskie), Gospodarstwo Pasieczne Miody Ibrona (Puszczykowo), czy Wytwórnia Lodów z Kórnika, która w maju ustanowiła rekord Polski - w 24 godziny, bez przerwy, przygotowano ponad tonę tego przysmaku.

Festyn rodzinny "Dzień Otwartych Skrzynek"

Niedziela, 07.07.2024 r. g. 12.00 - 19.00

Dwór Skrzynki

Pl. Parkowy 1

62-060 Skrzynki

gm. Stęszew, powiat poznański