Zasiej Dobro - Poznański Targ Dobra 2022

W niedzielę, 4 września 2022, od godz. 10. do 15. na terenie Starego Zoo Poznaninki i Poznaniacy będą mogli odwiedzić strefy tematyczne, w których rozlokują się 74 organizacje pozarządowe, w ramach XII edycji Poznańskich Dni Organizacji Pozarządowych.

Rusza XV Spartakiada Seniorów

We wtorek, 30 sierpnia rusza XV Spartakiada Seniorów. Przez 4 dni do 2 września Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji organizują szereg zawodów rozgrywanych w całym mieście. Udział w Spartakiadzie bierze ponad 150 osób w wieku 60+, najstarsi zapisani zawodnicy mają 90 lat!

Weekend w Poznaniu

Afrykańskie rytmy, kino plenerowe i leśna gra terenowa - to tylko niektóre z wydarzeń, jakie czekają w ten weekend na poznaniaków i poznanianki. Mijające lato można będzie hucznie pożegnać w Koszarach Kultury na Łazarzu.

Ostatnie plenerowe pod Wieżą

Echo Investment organizuje ostatnie już w tym sezonie "Kino na leżakach pod Wieżą".  W czwartek, 25 sierpnia o 20:30 przy ul. Janickiego 23/25 będzie można obejrzeć skandynawską produkcję
na świeżym powietrzu.

Targ Śródecki - zmian terminu

Ze względu na przewidywane w sobotę, 20 sierpnia, obfite opady deszczu organizatorzy kolejnej edycji Targu Śródeckiego, zdecydowali przenieść imprezę na następną sobotę, 27 sierpnia.

Dożynki Miejskie

Pokazy florystyczne, barwny korowód, występy artystyczne, animacje dla dzieci i wioska ginących zawodów - to tylko część atrakcji, które czekają na poznaniaków podczas Dożynek Miejskich w parku Wilsona. Impreza odbędzie się 3 września.

Długi weekend w Poznaniu

Kolejna edycja poznańskiego Festiwalu Dobrego Smaku, wiele atrakcji dla dzieci oraz liczne koncerty czekają na poznanianki i poznaniaków w najbliższy weekend. Chętni będą mogli też wziąć udział w spacerach po mieście oraz pikniku.  

Przechadzki "Kino, kawiarnia i spacer..." po Chwaliszewie

Serdecznie zapraszamy do udziału w zaplanowanych w letnich miesiącach przechadzkach pod hasłem "Kino, kawiarnia i spacer..." po następujących rejonach miasta: ul. Św. Marcin, ul. Garbary, Święty Łazarz, Śródka i Chwaliszewo. Już w najbliższą niedzielę, 14 sierpnia, odbędzie się przechadzka po Chwaliszewie.

Jak pomóc zwierzętom podczas upału?

Wysokie temperatury w ostatnim czasie bywają uciążliwe. Przegrzaniu ulec może nie tylko człowiek. Warto pamiętać o zwierzętach, które również odczuwają negatywne skutki upałów. Co, oprócz zapewnienia nawodnienia, można zrobić dla pupili?

Wakacje w bibliotece

W Bibliotece Raczyńskich wciąż można skorzystać z oferty wakacyjnej dla dzieci i rodziców. W programie znajdują się m.in. warsztaty z poznawania zmysłów, kultury polskiej i ukraińskiej oraz baśniowych krain.

Strona 1 2 7