Targ Śródecki - zmian terminu

Ze względu na przewidywane w sobotę, 20 sierpnia, obfite opady deszczu organizatorzy kolejnej edycji Targu Śródeckiego, zdecydowali przenieść imprezę na następną sobotę, 27 sierpnia.

Targ Śródecki - zmian terminu - grafika artykułu
Targ Śródecki - zmian terminu

Ten Targ nie będzie zwyczajną biesiadą, a Śródka nie jest przypadkowym miejscem do jego realizacji. Opiera się na wieloznaczności słowa kultura, bogactwie dziedzictwa kulinarnego oraz historii związanej bezpośrednio z dziejami Śródki.

To tu, jak wskazują badania archeologiczne, już w połowie X w. mogła odbywać się stała wymiana handlowa - tak charakterystyczny czynnik powstania i rozwoju całego miasta, zresztą nazwa tej części współczesnego Poznania pochodzi od dnia organizowania cotygodniowego targu (czyli środy).

Targ Śródecki to wydarzenie, na którym połączymy tradycję wymiany handlowej z dzisiejszą potrzebą spotkania, wymiany idei i rozmowy.

Chcemy pokazać produkty, z którymi kojarzona jest Wielkopolska, zaprosiliśmy lokalnych i regionalnych producentów żywności, wytwórców i rzemieślników. Wspólnie odnajdziemy regionalną żywność, produkty i potrawy, które -ze względu na wysoką jakość i bogatą historię -zasługują na poznanie i upowszechnienie!

Stworzymy przestrzeń do czerpania radości z jedzenia i skupienia się na tej chwili. Zadbamy o pielęgnowanie tradycji rękodzieła, poznamy m.in. historię targowisk, kulturę handlowania, dowiemy się np. jakimi monetami kiedyś się posługiwano.

Przypomnimy najbardziej popularne określenia w gwarze poznańskiej, a ludowość i tradycję przybliżymy również od strony muzycznej dzięki występom lokalnych solistów, muzyków i zespołów.

sieci społecznościowe