Senioralne święto czas zacząć! Inauguracja 25 września! Na start zadbaj o zdrowie i kondycję

Inauguracja "Senioralnych" odbędzie się w sobotę 25 września - rozpocznie się w samo południe, o godz. 12.00 na parkingu przy boisku AWF (wejście od ul. Droga Dębińska). Tradycyjnie Prezydent Poznania przekaże seniorom klucze do bram miasta - będzie to symboliczny gest oddania władzy w mieście jego najstarszym mieszkańcom na czas trwania "Senioralnych". Wręczone zostaną też kolejne certyfikaty w ramach akcji Miejsce Przyjazne Seniorom, a przedstawiciele Miejskiej Rady Seniorów w Poznaniu przekażą nagrodę "Najlepszy Przyjaciel Seniorów" wyróżnionej w tym roku osobie.

Aktywny senior - lekcje informatyki

Współorganizatorzy konferencji  "Jak się żyło za czasów PRL w studenckim Poznaniu?" przygotowali dla Państwa dedykowane zajęcia, których celem ma być opracowanie platformy kontaktu i podniesienie kompetencji cyfrowych oraz przygotowanie się w przypadku lockdownu na ewentualny kontakt zdalny. 

Narodowe Czytanie 2021

Spontanicznie narodziła się w gronie radnych Miejskiej Rady Seniorów w Poznaniu idea włączenia się w tegoroczne Narodowe Czytanie. 

Wizyta studyjna Miejskiej Rady Seniorów w Krakowie

W dniach 26-28 sierpnia 2021 r. siedmioosobowa delegacja Miejskiej Rady Seniorów w Poznaniu przebywała w Krakowie, gdzie uczestniczyła w spotkaniu odbywającym się w Wydziale Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa z Panią Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej Anną Okońską-Walkowicz oraz członkami Krakowskiej Rady Seniorów.

Mobilne Punkty Spisowe w filiach Biblioteki Raczyńskich

Wśród nowych mobilnych punktów spisowych pojawiły się kolejne przystanki! W środy, od 11 sierpnia do 15 września, w godzinach popołudniowych będzie można wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym w filiach Biblioteki Raczyńskich. Nie trzeba się wcześniej umawiać ani przygotowywać żadnych dokumentów - wystarczy przyjść i podać swój PESEL

"Klub Ogrody" - miejsce spotkań Seniorów

Zespół Dziennych Domów Pomocy Filia nr 2 "Klub Ogrody" przy ul. Nowy Świat 7/11 w Poznaniu zaprasza Seniorów, którzy chcą utrzymać lub polepszyć sprawność intelektualną i fizyczną, do wspólnego, aktywnego spędzania czasu. 

Raport dotyczący jakości życia seniorów w pandemii Covid-19: SeniorHub - Instytut Polityki Senioralnej

SeniorHub. Instytut Polityki Senioralnej  przeprowadził badania jakości życia osób 60+ w trakcie pandemii COVID-19. Opublikowany raport "Jakość życia osób starszych w Polsce w pierwszym roku pandemii Covid-19. Raport z badania. kwiecień 2021" to ważna lektura dla wszystkich, którym bliskie są sprawy seniorów. Raport zawiera nie tylko diagnozę, ale i propozycje rozwiązania problemów.

Senioralne pogaduszki

Pandemia to bardzo wymagający czas dla wszystkich, a zwłaszcza dla seniorów. W tym niełatwym okresie niezwykle ważna okazać się może zwykła rozmowa z drugą osobą. Dlatego Miasto Poznań uruchamia nowy projekt: "Senioralne pogaduszki".

Pomoc dla seniorów - dyżur policjanta

Jak działają oszuści podczas pandemii? Jak postępować w sytuacji zagrożenia? Gdzie szukać pomocy? Mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu razem z Centrum Inicjatyw Senioralnych prowadzą porady telefoniczne, dzięki którym każdy senior i seniorka mogą poczuć się bezpieczniej.

Bezpłatna rehabilitacja seniorów - także po Covid-19

Miasto Poznań zakupiło pakiety rehabilitacyjne dla poznańskich seniorek i seniorów, obejmujące świadczenia z zakresu rehabilitacji kardiologicznej, poszerzone o konsultacje pulmonologiczne, kardiologiczne oraz psychologiczne. Dzięki temu będą oni mogli szybciej i łatwiej wrócić do zdrowia po przechorowaniu Covid-19.

Szczepienia dla seniorów 70+

W piątek, 22 stycznia ruszyły zapisy na szczepienia dla osób, które ukończyły 70 lat. Seniorzy i seniorki mogą rejestrować się na trzy sposoby: dzwoniąc na infolinię, kontaktując się z punktem szczepień lub zapisując się online. Wiele osób nie mogło się jednak dodzwonić - dlatego rząd przed południem ogłosił nowy kanał rejestracji: SMS-em.

Miasta razem o polityce senioralnej

Poznań został gospodarzem kolejnego, trzeciego już spotkania dotyczącego polityki senioralnej. Przedstawiciele 14 miast z całej Polski spotkali się online, by porozmawiać na temat sytuacji starszych mieszkanek i mieszkańców w czasie pandemii oraz wymienić doświadczenia.