Miejska Rada Seniorów w Centrum Szyfrów Enigma

31 maja 2022 roku Miejska Rada Seniorów miała okazję do spotkania z pracownikami Centrum Szyfrów ENIGMA, którzy wtajemniczyli radnych w tajniki powstania i działania tej jednej z najmłodszych poznańskich instytucji kultury oraz udzielili gościny na podjęcie pilnej uchwały. Członkowie MRS z pełnym skupienia zainteresowaniem obejrzeli eksponaty i wysłuchali objaśnień przewodnika.

Wizyta studyjna przedstawicieli Rady Krakowskich Seniorów

Na zaproszenie Miejskiej Rady Seniorów w Poznaniu w dniach 24 - 26 maja 2022 roku przebywała w stolicy Wielkopolski 6-osobowa delegacja Rady Krakowskich Seniorów z jej przewodniczącym panem Antonim Wiatrem na czele, któremu towarzyszyli wiceprzewodniczący RKS pan Zbigniew Baran, rzecznik prasowy RKS pani Krystyna Rozłonkowska, członkinie RKS panie Grażyna Mirska, Jadwiga Szaradowska i Elżbieta Węgrzyn.

Konkurs na przepis kulinarny dla seniorów "Ulubione desery i konfitury"

Klub Seniora 82 w Poznaniu zaprasza seniorów z całej Wielkopolski do udziału w konkursie pn. "Ulubione desery i konfitury" organizowanego w ramach akcji "Książka kucharska Babci i Dziadka". Zadaniem uczestników jest przesłanie swoich autorskich przepisów na desery i konfitury wytworzone z ogólnie dostępnych produktów. Organizatorzy kładą szczególny nacisk na przepisy wykorzystujące całe owoce warzywa, jajka (bezresztkowe) oraz także minimalistyczne na potrzeby jednej osoby, a zmaganiom uczestników przyświeca hasło Seniorzy przetwarzają, gotują, wszystko  wykorzystują. 

DYLEMATY POLITYKI SENIORALNEJ MIASTA POZNANIA KONFERENCJA NAUKOWA

9 grudnia 2021 r. odbyła się w trybie zdalnym konferencja naukowa zorganizowana przez Miejską Radę Seniorów, Grupę Badawczą nad Różnorodnością, Równością i (Re)integracją działającą na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu oraz Wielkopolski Oddział Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej. Wystąpieniom przysłuchiwali się członkowie Miejskiej Rady Seniorów: pp. Halina Bąkowicz, Urszula Filimon-Kucharska, Roman Szymański oraz Ewa Zawieja.

PRZEDŁUŻENIE PROJEKTU "TELEOPIEKA" SZANSĄ DLA KOLEJNYCH BENEFICJENTÓW

W związku z przedłużeniem czasu trwania projektu teleopieki koordynatorzy zapraszają seniorów i inne osoby wymagające wsparcia do zgłaszania się do udziału w nim. TELEOPIEKA to usługa dająca możliwość całodobowego wezwania pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia oraz systematyczny kontakt z teleopiekunem w celu monitorowania stanu zdrowia i sytuacji osoby korzystającej.

MIEJSKA RADA SENIORÓW MA NOWĄ SIEDZIBĘ

Dnia 28 października 2021 roku odbyło się pierwsze posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów w nowej siedzibie, która znajduje się przy Placu Kolegiackim 12, w pokoju nr 410, na III piętrze, wejście B. Istniejąca winda umożliwi seniorom łatwiejsze i wygodniejsze dotarcie na dyżury MRS, które na nowo zostaną podjęte, gdy sala zostanie wyposażona we wszystkie niezbędne sprzęty, telefon i Internet.

Absolwenci poznańskich uczelni realizują projekt "Spotkania pokoleń 1945-1989" i zapraszają do udziału

Trwają przygotowania do listopadowego "Spotkania pokoleń" absolwentów poznańskich uczelni wyższych, którzy studia swe odbywali i dyplom zdobyli w czasach Polski Ludowej.

Wśród pomysłodawców i współtwórców realizowanego projektu jest obecnie już kilkadziesiąt osób, z których część utworzyła na FB grupę i publikuje tam posty: https://www.facebook.com/groups/1182757428902466.

Pomoc dla seniorów - dyżur policjanta

Jak działają oszuści podczas pandemii? Jak postępować w sytuacji zagrożenia? Gdzie szukać pomocy? Mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu razem z Centrum Inicjatyw Senioralnych prowadzą porady telefoniczne, dzięki którym każdy senior i seniorka mogą poczuć się bezpieczniej.

Szczepienia dla seniorów 70+

W piątek, 22 stycznia ruszyły zapisy na szczepienia dla osób, które ukończyły 70 lat. Seniorzy i seniorki mogą rejestrować się na trzy sposoby: dzwoniąc na infolinię, kontaktując się z punktem szczepień lub zapisując się online. Wiele osób nie mogło się jednak dodzwonić - dlatego rząd przed południem ogłosił nowy kanał rejestracji: SMS-em.

Miasta razem o polityce senioralnej

Poznań został gospodarzem kolejnego, trzeciego już spotkania dotyczącego polityki senioralnej. Przedstawiciele 14 miast z całej Polski spotkali się online, by porozmawiać na temat sytuacji starszych mieszkanek i mieszkańców w czasie pandemii oraz wymienić doświadczenia.