Dobiega końca czwarta kadencja Miejskiej Rady Seniorów w Poznaniu. Ruszył więc nabór kandydatów na nowych radnych i radne. To propozycja dla osób, które chcą zmieniać Miasto na lepsze, dbając o potrzeby jego starszych mieszkańców. Zgłoszenia można składać do 21 lutego.

Po wakacyjnej przerwie wracają spotkania w ramach Srebrnego Fyrtla - Senioralnego Miejsca Współpracy! To przestrzeń dedykowana osobom w wieku dojrzałym, które chcą aktywnie uczestniczyć m.in. w kulturalnej ofercie miasta i jednocześnie być jej twórczyniami i twórcami. 

10 maja 2023 roku odbyła się inauguracja nowego na mapie Poznania ośrodka działań dedykowanych seniorom, miejsca, jakiego dotąd brakowało wszystkim tym, którzy na emeryturze pragnęli nie tylko pielęgnować swoje dotychczasowe pasje, ale spotykając równie aktywne osoby współpracować, wzajemnie się inspirować, wymieniać doświadczenia, dzielić się swymi umiejętnościami i działać, poszerzać horyzonty, by dotrzymać kroku młodszemu pokoleniu i w pełni korzystać z życia.

Strona 1 2 3 4