Nowe procedury adopcyjne

W dniu 4 maja br. poznańskie schronisko dla zwierząt uruchomiło nową procedurę adopcyjną, dostosowaną do potrzeb zachowania bezpieczeństwa wynikających ze stanu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2.

1 - grafika artykułu
1

Schronisko pozostaje zamknięte dla wolontariuszy oraz osób postronnych - cała procedura przed adopcyjna jest przeprowadzana zdalnie. Osoby zainteresowane adopcją psa lub kota proszone są o kontakt z biurem Schroniska oraz wypełnienie ankiety przed adopcyjnej, dostępnej do pobrania na stronie www.schronisko.com. Po zapoznaniu się z wypełnioną ankietą pracownicy biura kontaktują się z zainteresowanymi telefonicznie i przeprowadzają rozmowę przed adopcyjną.

W związku z bezpieczeństwem adopcji oraz kierując się dobrem podopiecznych Schroniska, do adopcji w czasie epidemii nie są przeznaczone psy, które wymagają dłuższego procesu zapoznawania się z nowymi opiekunami (spacery zapoznawcze są nadal wstrzymane).

Informacje o wszystkich psach przeznaczonych do adopcji w ramach obecnej procedury, umieszczone są w galerii na stronie www. Schroniska (zakładka "ZWIERZĘTA") wraz odpowiednią adnotacją - "SKRÓCONA PROCEDURA ADOPCYJNA".

W przypadku chęci adopcji kota, po przeanalizowaniu nadesłanej ankiety oraz przeprowadzeniu rozmowy telefonicznej, pracownicy biura proponują zainteresowanym dwa koty do wyboru oraz przesyłają filmy i zdjęcia ze zwierzętami.

Schronisko nadal zastrzega sobie prawo odmowy adopcji, kierując się dobrem i bezpieczeństwem zwierząt oraz osób nimi zainteresowanych.

Podpisanie dokumentów adopcyjnych oraz przekazanie zwierzęcia odbywa się w namiocie znajdującym się przed budynkiem Schroniska, po uprzednim umówieniu terminu. Osoba odbierająca zwierzę musi mieć na sobie maseczkę, chustę lub przyłbicę zakrywającą nos i usta oraz rękawiczki jednorazowe. Należy zaopatrzyć się we własną smycz dla psa lub kontener dla kota, gdyż obecnie nie jest możliwe zakupienie tych akcesoriów w schronisku. UWAGA: Zwierzęta bez możliwości ich bezpiecznego transportu do domu nie są wydawane.

Wszystkie zwierzęta są zaszczepione, wykastrowane oraz zaczipowane. Każde zwierzę wydawane jest z książeczką zdrowia.

sieci społecznościowe