Opieka nad pupilem w czasie epidemii

Szanowni Państwo, Drodzy właściciele zwierząt domowych

Jak informuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) oraz Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt (OIE) nie istnieją żadne dowody na to, że psy i koty przenoszą koronawirusa, wywołującego Covid-19.

Opieka nad pupilem w czasie epidemii - grafika artykułu
Opieka nad pupilem w czasie epidemii

W przypadku braku możliwości wyjścia z psem z uwagi na aktualną sytuację, można skorzystać z pomocy w grupie wsparcie PIES W KORONIE: https://www.facebook.com/groups/654422091958462/

Rząd wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wprowadzamy-nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-koronawirusem

dojazd do poradni weterynaryjnej w celu opieki nad zwierzętami wchodzi do katalogu niezbędnych codziennych potrzeb i jest dozwolony.

Warto jednak rozważyć, czy wizyta jest faktycznie niezbędna dla naszego pupila. Przed wizytą zalecamy sprawdzić zasady bezpieczeństwa oraz aktualne godziny otwarcia, które wprowadziła Wasza lecznica.

Życzymy Państwu zdrowia i siły w tym trudnym dla nas wszystkim czasie.

sieci społecznościowe