Pomysły na 20 EKO ozdób świątecznych

Wydział Gospodarki Komunalnej zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami do twórczego i kreatywnego wykorzystania przedświątecznego czasu. Przygotowaliśmy dla Was propozycję przepięknych EKO ozdób świątecznych!

WIELKANOC
WIELKANOC

Kiedy przemieszczanie się i odwiedzanie wielu miejsc jest zabronione, wolny czas można wykorzystać na wiele sposobów. Pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej mają dla Państwa 20 EKO świątecznych propozycji, dzięki którym w każdym domu zrobi się magicznie i kolorowo.

W galerii znajdziecie ilustracje jak wykonać poszczególne ozdoby, a teraz zapraszamy do zabawy!

1.       Króliczek z kubeczka

Wycinamy uszy z papieru, ozdabiamy stary papierowy kubeczek wąsami i oczami tak aby przypominał króliczka. Do kubeczka wsypujemy wielkanocne słodkości i gotowe!

2.       Kieliszek na jajko          

Z papieru wycinamy szerszy pasek papieru i sklejamy go lub zszywamy. Możemy tym sposobem zrobić różne podstawki do jajek. Na zdjęciu propozycja kury, zajączka i łączki. Takie kieliszki z powodzeniem mogą się pojawić na wielkanocnym stole.

3.       Opaska Króliczka

Potrzebujemy starą opaskę na głowę, papier, klej i trochę filcu. Wycinamy uszka, przyklejamy do oklejonej wcześniej filcem opaski. Na koniec ozdabiamy w środku.

4.       Zajączki z rurek

Rurki malujemy kolorowymi farbami, z tekturki lub wycinanki wycinamy uszka i doklejamy je od wewnątrz. Następnie dodajemy zajączkom twarz, wąsy i kokardy/krawaty.

5.       Króliczki z plastykowej łyżki i serwetki

Na starej plastikowej łyżeczce malujemy buzię króliczka. Z papieru wycinamy uszka i przyklejamy je z tyłu łyżeczki. Do rączek możemy wykorzystać patyczki do uszu a ubranko zrobić ze starych niepasujących do zestawu serwetek. Im bardziej kolorowy króliczek tym lepiej! :)

6.       Żółciutkie pacynki

Żółtej gumowej rękawiczce odciąć palce, dokleić dzióbki, oczka i piórka - powstała cała gromadka wesołych kurczaczków, które można wykorzystać w wielkanocnym teatrzyku.

7.       Króliczek z kubeczka po jogurcie

Z papieru wycinamy buzię i uszka króliczka. Przyklejamy na umyte pudełko po jogurcie. Cała rodzina jogurtowych króliczków świetnie ozdobi wielkanocny stół.

8.       Kukiełki Wielkanocne

Na patyki od lodów naklejamy główki i "ubieramy" zwierzątka w piórka i watę. Kolejni bohaterowie wielkanocnego teatrzyku gotowi.

9.       Zajączek z talerzyków papierowych

Potrzebujemy dwa papierowe talerze. Na mniejszym rysujemy buzię, przyklejamy uszka, oczka i nosek zajączka. Duży talerzyk ozdabiamy według własnej inwencji twórczej i zajączek gotowy.

10.   Króliczek i marchewki

Do króliczka i jego marchewek potrzebne będą nam patyczki po lodach, trochę filcu, sznurek i kolorowy papier. Wszystkie patyczki sklejamy w kształt trójkąta, następnie dodajemy detale i ozdabiamy tak jak na zdjęciu. Dodany sznurek sprawił, że z króliczków i marchewek powstały oryginalne wielkanocne zawieszki.

11.   Pisanka malowana watą

Wycinamy dużą pisankę z białego papieru lub ostatnich stron bloku technicznego. Watę moczymy w farbkach i ozdabiamy. 

12.   Guzikowy Zajączek

Na kartce rysujmy królika, układamy na niej folię, a następnie guziki. Całość zaklejamy klejem i zostawiamy by dobrze wyschło.

13.   Wielkanocne Witraże

Stare ścinki papierów mogą dostać drugie życie. Wycinamy wielkanocne wzory i wypełniamy papierem. Dodajemy sznureczek i ozdoby mogą zawisnąć w każdym miejscu w domu.

14.   Eko ekologiczne kartki świąteczne

Pozostałości z opakowań; kartoniki lub tekturki z powodzeniem mogą stać się bazą do kartki. Na ilustracji pojawiło się jajko (wycięty szablon z grubego papieru, pomalowany i odciśnięty na kartce), zajączek pod chmurką i malusie zajączki z odcisków palców. Na drugiej stronie wypisujemy życzenia i świąteczna kartka gotowa!

15.   Pisanki ze stempelków z ziemniaka

Pieczątki z ziemniaka to zawsze fajna zabawka! Ziemniak kroimy na pół, rysujemy lub odciskamy na nim pożądany kształt, wycinamy nadmiar miąższu i pieczątka gotowa.

16.   Króliczek z odbitej dłoni

Malujemy rączkę farbką, odbijamy na kartce. Ozdabiamy i malujemy odbicie tak by przypominała króliczka.

17.   Zajączek na pisanki

Rurki i pudełko malujemy kolorowymi farbami, z tekturki lub wycinanki wycinamy uszka i doklejamy je od wewnątrz. Następnie dodajemy zajączkowi twarz, wąsy i kokardy/krawaty. Do środka możemy schować wielkanocne pisanki.

18.   Bardzo Głodny królik

Aby go zrobić potrzebne będzie większe pudełko lub niewielki karton. Nadajemy mu brązowy kolor. Wycinamy spory otwór, który stanie się buzią, doklejamy detale i ruszamy do zabawy!

19.   GIRLANDA z zajączków z ogonkiem z waty

Z papieru wycinamy poszczególne elementy girlandy i na każdym przyklejamy ogonek. Wszystko przykleiłam na sznurek tworząc z cudowną girlandę.

20.   Kuraki

Żółty papier zwijamy w stożek, a następnie doklejamy mu długie nogi i detale odpowiednie dla kury i koguta.

Życzymy wszystkim dzieciom i rodzicom miłej zabawy przy wspólnym tworzeniu EKO ozdób świątecznych.

Kolejna dawka inspiracji światecznych klik

Na koniec chcielibyśmy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia - niech tegoroczna Wielkanoc będzie zdrowa, bezpieczna i pogodna dla Wszystkich!

źródła: klik klik klik