Rękawiczki dla szpitala

Z uwagi na aktualną sytuację spowodowaną rozprzestrzenieniem się koronawirusa, akcja Wiosenne porządki 2020 zostaje zawieszona. Akcesoria mające służyć uczestnikom wspólnego sprzątania - w tym jednorazowe rękawiczki - trafiły do szpitala zakaźnego w Poznaniu, gdzie przysłużą się personelowi.

Akcesoria mające służyć uczestnikom akcji Wiosenne porządki 2020 zostały dostarczone Szpitalowi Miejskiemu im. Józefa Strusia w Poznaniu - grafika artykułu
Akcesoria mające służyć uczestnikom akcji Wiosenne porządki 2020 zostały dostarczone Szpitalowi Miejskiemu im. Józefa Strusia w Poznaniu

Rekwizyty mające służyć uczestnikom akcji Wiosenne porządki 2020 w poniedziałek zostały dostarczone Szpitalowi Miejskiemu im. Józefa Strusia w Poznaniu. W odpowiedzi na apel o pomoc Wydział Gospodarki Komunalnej przekazał personelowi placówki 18 tys. par jednorazowych rękawic nitrylowych, które mogą być używane również w szpitalu (18 kartonów, w każdym 10 opakowań po 100 szt.) oraz 250 szt. 120 litrowych worków na odpady. 

Akcja Wiosenne porządki od lat cieszy się dużym zainteresowaniem poznaniaków. W tym roku miała być zorganizowana 3-5 kwietnia, już po raz 22. We wspólne sprzątanie każdorazowo mogą zaangażować się wszyscy chętni. Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania, który koordynuje akcje, zapewnia im zawsze worki i rękawiczki.

W związku z zaistniałą sytuacją - spowodowaną rozprzestrzenieniem się koronawirusa, tegoroczne Wiosenne porządki zostały przełożone na czas bliżej nieokreślony (nowy termin nie jest jeszcze znany). Osoby zainteresowane tym tematem mogą na bieżąco śledzić komunikaty na stronie poznan.pl/gk w zakładce Poznań w porządku - Akcje ekologiczne. W przypadku możliwości wznowienia działań każdy z uczestników, który przesłał zgłoszenie, otrzyma aktualną informację o możliwości przyłączenia się do akcji. W przypadku pytań można dzwonić na numer telefonu: 61 878 4255 lub 61 878 5864.

AJ

sieci społecznościowe