Transport dla osób mających trudności z poruszaniem się

W dniu ponownego głosowania wyborcy z niepełnosprawnościami i seniorzy powyżej 70. roku życia mogą skorzystać z bezpłatnego transportu do lokali wyborczych.

Transport dla wyborców niepełnosprawnych
Transport dla wyborców niepełnosprawnych

Usługę można zamówić dzwoniąc na miejską infolinię Poznań Kontakt (tel: 61 646 33 44). Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 10 lipca do godz. 15:00.

Pracownik infolinii zada kilka pytań, co pozwoli odpowiednio dobrać środek transportu, trasę i godzinę zamówienia usługi. Liczba pojazdów będzie dostosowana do zainteresowania wyborców. 

Transport obejmuje także, o ile jest to konieczne, przejazd z opiekunem/członkiem rodziny. Usługa będzie realizowana w godzinach głosowania, czyli od 7:00 do 21:00 (ostatni transport można zamówić na godz. 20:00).

W dniu ponownego głosowania na terenie Poznania działać będą 133 lokale wyborcze dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Będą one wyposażone w lupy oraz nakładki na kartę do głosowania sporządzone w alfabecie Braille'a. W trakcie głosowania wyborcom z niepełnosprawnościami i seniorom mogą pomagać osoby trzecie.