Komunikaty

POSiR w czerwonej strefie
 

Od soboty, 17 października nieczynne będą do odwołania pływalnie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. To rezultat objęcia stolicy Wielkopolski strefą czerwoną. Wszelkie zajęcia na pływalniach Atlantis, Chwiałka i Rataje zostają zawieszone. Zamknięta zostaje również widownia podczas zawodów sportowych. Pozostałe obiekty są otwarte.

Wracają godziny dla seniora
 

W Poznaniu, podobnie jak w całej Polsce, od dziś (15 października) ponownie obowiązują godziny dla seniora. W dni robocze w godz. 10-12 zakupy będą mogły zrobić wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia. 

Imieniny Ulicy Św. Marcin
 

Zbliża się dzień, na który czekają tysiące mieszkańców Poznania - Imieniny Ulicy Św. Marcin. W tym roku to kolorowe i jedyne w swoim rodzaju święto, z powodu pandemii COVID 19, nie może odbyć się w kształcie tak kochanym przez poznaniaków: z Korowodem, Świętym Marcinem tryumfalnie wznoszącym klucze do miasta, kiermaszem rogali i koncertami. 

Poznań w czerwonej strefie od soboty
 

W najbliższą sobotę, 17 października, miasto zostanie objęte czerwoną strefą w związku z pandemią koronawirusa. Oznacza to kolejne obostrzenia dla poznanianek i poznaniaków. Mniej osób wejdzie do kościoła czy tramwaju, a wydarzenia sportowe odbywać się będą bez udziału publiczności. Od poniedziałku, 19 października, zakazane są również wesela. Nadal obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Ogródki gastronomiczne czynne dłużej
 

Restauratorzy, którzy chcą wystawić ogródki gastronomiczne również w listopadzie, będą mieli taką możliwość. Miasto przygotowuje stosowne zmiany w przepisach. Wszystko po to, by pomóc lokalnym przedsiębiorcom w trudnym czasie pandemii.

Poznań w żółtej strefie
 

Miasto - podobnie jak cała Polska - zostało objęte żółtą strefą w związku z pandemią koronawirusa. Oznacza to dodatkowe obostrzenia dla poznanianek i poznaniaków. Zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej będzie obowiązkowe już od soboty. Mniej osób będzie mogło zasiąść na widowni w kinie czy teatrze, zmniejszono też limit gości na weselu. 

Pomoc w sprzątaniu nagrobków
 

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych - najstarsi poznaniacy i poznanianki mogą skorzystać z bezpłatnego porządkowania nagrobków bliskich osób. Usługa jest częścią pakietu Viva Senior, obejmuje miejskie cmentarze na Miłostowie i na Junikowie.

Poznań pomaga pracownikom sanepidu
 

Urzędnicy z Biura Poznań Kontakt pomogą pracownikom sanepidu kontaktować się telefonicznie z osobami, które mogły mieć styczność z zakażonymi koronawirusem. Miasto zapewni Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej również niezbędną do  tego infrastrukturę sieciową.

Poznań przygotowuje się na wzrost zachorowań
 

Poznań przygotowuje się na wzrost zachorowań na COVID-19. Sytuacja epidemiczna jest poważna, a chorych w szpitalu jest coraz więcej. Dlatego władze miasta apelują: zakrywajmy nos i usta, zachowujmy dystans - to najprostszy sposób na zapobieganie kolejnym zakażeniom.

Koronawirus w poznańskiej podstawówce
 

Cała klasa w Szkole Podstawowej nr 17 w Poznaniu przechodzi na nauczanie zdalne - po tym, jak u jednego z uczniów wykryto zakażenie koronawirusem. Pozostałe dzieci będą nadal uczyć się stacjonarnie, w placówce.

Koronawirus w poznańskim przedszkolu
 

U jednego z nauczycieli poznańskiego Przedszkola nr 53 stwierdzono zakażenie koronawirusem. Pedagog już od prawie tygodnia przebywa w domu i nie ma bezpośredniej styczności z innymi osobami. Mimo to, zdecydowano o objęciu kwarantanną jedną grupę dzieci oraz pracowników, którzy mieli kontakt ze wspomnianym nauczycielem. 

PCŚ zmienia godziny pracy
 

Od 31 sierpnia Poznańskie Centrum Świadczeń będzie czynne od poniedziałku do piątku od 7.30 do 19. Codziennie w godz. 13-14 wprowadzona zostanie przerwa techniczna - konieczna, żeby zdezynfekować stanowiska obsługi. 

Koronawirus w urzędzie miasta
 

W Urzędzie Miasta Poznania przy placu Kolegiackim potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego z pracowników. We wszystkich budynkach UMP przestrzegane są wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz obowiązuje reżim sanitarny. Dlatego obecna sytuacja nie wpłynęła w znaczący sposób na działalność placówki. 

Poznańskie koziołki też noszą maseczki
 

Koziołki z wieży ratuszowej dają przykład innym! One też nałożyły maseczki ochronne - w środę w samo południe można było zobaczyć najsłynniejsze symbole Poznania, przypominające o tym, że epidemia jeszcze się nie skończyła. Zasłanianie ust i nosa jest ciągle obowiązkowe, gdy nie da się zachować odpowiedniego dystansu.

Strona 1 2 10