Betlejem Poznańskie odwołane

W tym roku Betlejem Poznańskie niestety musi zostać odwołane. Decyzja ta jest podyktowana względami bezpieczeństwa. 

Zdjęcie przedstawia Betlejem Poznańskie. Widać na nim młyńskie koło, stragany i tłum ludzi. - grafika artykułu
W tym roku Betlejem Poznańskie niestety musi zostać odwołane

Młyńskie koło - skąd podziwiać można panoramę miasta, karuzele - czyli frajda dla najmłodszych, stoiska ze smakołykami i świątecznymi prezentami oraz wiele wydarzeń towarzyszących - to wszystko składało się na bożonarodzeniową atmosferę, która co roku towarzyszyła poznaniakom i turystom na placu Wolności i Starym Rynku. Niestety, w tym roku Betlejem Poznańskie musi zostać odwołane.

Sytuacja epidemiczna w całym kraju, również w stolicy Wielkopolski jest niepokojąca. Okoliczności, w jakich się znaleźliśmy, wymagają podjęcia zdecydowanych kroków. W trosce o zdrowie poznaniaków i turystów, którzy zawsze chętnie odwiedzali Poznań przed świętami Bożego Narodzenia, organizatorzy wydarzenia, wspólnie z Zespołem ds. monitorowania zagrożeń związanych z koronawirusem, zdecydowali o odwołaniu tegorocznego Betlejem Poznańskiego. Już wiadomo, że w tym roku nie odbędzie się także Festiwal Rzeźby Lodowej. 

Decyzja o odwołaniu Betlejem jest ogłoszona z dużym wyprzedzeniem. Podjęte kroki wynikają z troski o wystawców i partnerów, zaangażowanych w organizację jarmarku bożonarodzeniowego i imprez towarzyszących. Dzięki temu nie poczynią oni przygotowań (np.  nie zamówią towaru), co pozwoli im uniknąć dodatkowych strat. 

- To bardzo trudny rok. Mamy jednak nadzieję, że będziemy mogli spotkać się tu za rok i znów poczuć tę wspaniałą świąteczną atmosferę. Tymczasem pozostaje mi życzyć poznaniakom zdrowia i optymizmu - mówi Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska. 

 AJ

sieci społecznościowe