Bezpłatne testy drive-thru także w Poznaniu

Od najbliższego poniedziałku (8 czerwca) aż do środy na parkingu pod Stadionem Poznań działać będzie mobilny punkt poboru wymazów. Aby skorzystać z bezpłatnych testów na koronawirusa, należy najpierw zarejestrować się w sanepidzie. 

Wymazy będą pobierane na parkingu przy Stadionie Poznań
Wymazy będą pobierane na parkingu przy Stadionie Poznań

Mobilny punkt poboru wymazów stanie na parkingu przy ul. Bułgarskiej, pod Stadionem Poznań. Przez trzy dni - od poniedziałku do środy (8-10 czerwca) - w godzinach 10-19 będzie można tam za darmo wykonać test na koronawirusa. Nad sprawnym działaniem punktu czuwać będą żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz pracownicy sanepidu. Akcję wspiera również Miasto Poznań. 

Wymazy będą pobierane bez wysiadania z samochodu - cała procedura potrwa kilkanaście minut. Pobrane od poznaniaków i odpowiednio zabezpieczone próbki trafią następnie do laboratorium, gdzie zostaną przebadane. 

Badania są bezpłatne, ale obowiązuje telefoniczna rejestracja. By się zakwalifikować do wymazu, należy zadzwonić do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (tel: 61 65 68 075). Zapisy ruszają w piątek, 5 czerwca.