"Chór w czasach zarazy"

"Chór w czasach zarazy" to wyjątkowy koncert - już w najbliższą sobotę będzie można usłyszeć wybitnych artystów reprezentujących różne nurty muzyczne. Wydarzenie będzie retransmitowane online, w programie: utwory klasycznych kompozytorów i przeboje muzyki popularnej. 

W gościnnych murach Muzeum Narodowego w Poznaniu spotkali się wybitni soliści, dyrygenci oraz śpiewacy
W gościnnych murach Muzeum Narodowego w Poznaniu spotkali się wybitni soliści, dyrygenci oraz śpiewacy

Zagrożenie wirusowe z dnia na dzień przerwało pracę większości artystów. Szukając nowej formuły dla wspólnego śpiewania Jacek Sykulski, poznański dyrygent i kompozytor, stworzył projekt "Chór w czasach zarazy". Internetowa retransmisja wyjątkowego koncertu odbędzie się na profilach facebookowych Miasta Poznania oraz Poznańskiego Chóru Chłopięcego, w sobotę 20 czerwca, o godzinie 17:00. 

- Dziękuję wszystkim artystom za wyjątkowe zaangażowanie, wysiłek i szacunek dla muzyki - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. - Dziękuję też dyrygentowi za to, że w tych trudnych czasach potrafił zebrać poznańskich artystów i pokazać, że muzyka potrafi łączyć, inspirować i dawać nadzieję. Zapraszam na koncert wszystkich mieszkańców miasta!

W gościnnych murach Muzeum Narodowego w Poznaniu spotkali się wybitni soliści, dyrygenci oraz śpiewacy różnych poznańskich formacji związanych z szeroko pojętą chóralistyką, aby w pełnowymiarowym koncercie podzielić się programem artystycznym, obejmującym dzieła wielkich mistrzów - od Bacha aż po zespół Queen. 

- Niemożliwe stało się wykonalne: w jednej przestrzeni wystąpili tacy artyści, jak Affabre Concinui, Marzena Michałowska, AudioFeels, czy Kasia Rościńska - mówi Jacek Sykulski. - Wszyscy chcieliśmy zamanifestować, że to muzyka i śpiew dają nadzieję na lepsze jutro, na normalność.

W repertuarze koncertu znalazło się miejsce nie tylko dla muzyki Bacha, Rachmaninowa, Góreckiego, czy związanego z Poznaniem Nowowiejskiego. Zespół zmierzył się również z utworami, które mogą wydawać się dla tradycyjnie rozumianego chóru nietypowe: przebojami muzyki popularnej, takimi jak True Colors, czy The Show Must Go On.

AW