Dezynfekcja na targowiskach

W celu zwiększenia bezpieczeństwa kupców i ich klientów, stoiska targowe będą regularnie dezynfekowane. Odkażanie będzie odbywać się co tydzień, począwszy od najbliższej soboty. Akcję na zlecenie spółki Targowiska przeprowadzi firma zewnętrzna.  

W celu zwiększenia bezpieczeństwa kupców i ich klientów, stoiska targowe będą regularnie dezynfekowane
W celu zwiększenia bezpieczeństwa kupców i ich klientów, stoiska targowe będą regularnie dezynfekowane

Dezynfekcja, za pomocą specjalistycznych środków, będzie prowadzona na wszystkich poznańskich rynkach, które podlegają spółce Targowiska: Jeżyckim, Łazarskim, Wildeckim, Pl. Wielkopolskim, Pl. Bernardyński, Świt oraz Racjonalizatorów. Odkażane będą stragany oraz zewnętrzne części pawilonów.

Akcja rozpocznie się w najbliższą sobotę, 4 kwietnia. Planowo ma odbywać się przez prawie miesiąc (w dwie kolejne soboty - 11 i 18 kwietnia oraz piątek, 24 kwietnia). Czas trwania dezynfekcji może się jednak wydłużyć lub skrócić w zależności od sytuacji. Przeprowadzenie akcji zlecono firmie zewnętrznej. 

- To firma specjalizująca się w takich działaniach. Współpracujemy z nią od wielu lat. Dezynfekcja stanowisk targowych będzie odbywać się raz w tygodniu, najczęściej w sobotnie popołudnia - po godz. 15, gdy na rynkach nie ma już sprzedających i kupujących - tłumaczy Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska.

To nie jedyne środki ostrożności, jakie podjęto w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną. Zalecenia dla osób handlujących na ryneczkach i bazarach wydał Główny Inspektor Sanitarny. Ich spełnienie to warunek działania targowisk. GIS prosi przede wszystkim o ostrożność i zachowanie zaostrzonych zasad higieny. 

Szczegółowe zalecenia można znaleźć na stronie internetowej: https://gis.gov.pl/aktualnosci/targowiska-bazary-na-ktorych-sprzedawana-jest-zywnosc-zalecane-dzialania-zapobiegajace-zagrozeniu-epidemiologicznemu-covid-19-koronawirus/

AJ