Maseczka Seniorro - setki chętnych

Od tygodnia seniorki i seniorzy z Poznania, którzy ukończyli 70 lat, mogą otrzymać bezpłatnie bawełniane Maseczki Seniorro. Do tej pory zgłosiło się po nie blisko 1000 osób. Akcja trwa i wspiera ją nieodpłatnie coraz więcej wolontariuszy i instytucji.

Zgłoszenia przyjmowane są do 4 lipca - wystarczy zadzwonić pod numer: 61 646 33 44 - grafika artykułu
Zgłoszenia przyjmowane są do 4 lipca - wystarczy zadzwonić pod numer: 61 646 33 44

- Zainteresowanie akcją jest ogromne -  mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania. - W ciągu tygodnia odebraliśmy ponad 900 zgłoszeń mieszkańców i mieszkanek Poznania, którzy chcą dostać maseczkę. Liczne osoby i instytucje nieodpłatnie wspierają przygotowanie tych środków ochronnych.

Akcja możliwa jest dzięki poznańskim społecznikom i wolontariuszom, przedsiębiorcom i ludziom dobrej woli - to dzięki nim wycinane, szyte, pakowane i dostarczane są maseczki. Swój wolny czas przy maszynach do szycia spędzają  panie ze stowarzyszenia seniorów "Aktywni Razem", wolontariusze z Pracowni Kuniec Dymbiec oraz liczne poznanianki i poznaniacy. 

- Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc. Materiał na maseczki pocięli nieodpłatnie pracownicy firm: Strima Technika Szycia oraz Szwalni Osnowa - mówi Małgorzata Cieślak z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP. -  Firmy Constructa Plus i Canpol Art & Smart przekazały koperty, torby, gumki przydatne w pakowaniu maseczek, a firma Studio Okno Druk UV zaopatrzyła wolontariuszy w przyłbice ochronne. Seniorom i seniorkom maseczki przekazują wolontariusze Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Dziękujemy również wszystkim, którzy poświęcają swój cenny czas na szycie: Janinie, Katarzynie, Grażynie, Wiesławie, Jerzemu, Iwonie, Franciszce, Julii, Emilii, Alicji, Natalii, Oldze, Marii, Wiesławie, Kornelii, Natalii, i Monice,

Nadal potrzeba chętnych do szycia maseczek, więc seniorzy - wolontariusze i wolontariuszki  - cały czas mogą dołączyć do akcji. Więcej informacji można znaleźć na stronie miejskiej.

Aby otrzymać maseczkę, wystarczy zadzwonić pod numer: 61 646 33 44 - telefon działa od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 20.00 - i zgłosić jeden raz zapotrzebowanie na maseczki. Osoba dzwoniąca będzie poproszona o podanie swoich danych: imienia, nazwiska, wieku, adresu zamieszkania, numeru telefonu.  Senior lub seniorka może podać dane także innych osób zamieszkujących z nią, jeżeli spełniają kryteria akcji. Każdy senior, który ukończył 70 lat, może otrzymać tylko raz pakiet 2 maseczek.

Za lokalną koordynację szycia odpowiadają Fundacja Petra Senior, Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO i Fundacja ORCHidea. Inicjatywa finansowana jest ze środków Fundacji Veolia Polska, a Miasto Poznań wspiera akcję i odpowiada za dystrybucję masek.

AW

sieci społecznościowe