Maseczki Seniorro - już można je zdobyć

Maseczki Seniorro są już dostępne dla poznaniaków. Partnerzy akcji wyposażą starszych mieszkańców miasta w bezpłatne, ręcznie szyte, wielorazowe, bawełniane maseczki ochronne. Obowiązek ich noszenia nadal obowiązuje w miejscach publicznych - sklepach, środkach komunikacji publicznej i urzędach.

Zgłoszenia przyjmowane będą od 8 czerwca do 4 lipca wystarczy zadzwonić pod numer: 61 646 33 44
Zgłoszenia przyjmowane będą od 8 czerwca do 4 lipca wystarczy zadzwonić pod numer: 61 646 33 44

Maseczki Seniorro szyją wolontariusze i wolontariuszki w wieku senioralnym. Proces szycia koordynują trzy organizacje pozarządowe: Fundacja PETRA Senior, Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO i Fundacja ORCHidea. Inicjatywa finansowana jest ze środków Fundacji Veolia Polska, a Miasto Poznań wspiera akcję i odpowiada za dystrybucję masek.

- Do akcji przyłączyli się seniorzy z całego miasta - mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania. - Wolontariusze otrzymali specjalnie przygotowane pakiety materiałów, z których uszyli maseczki. Zadbano także o bezpieczeństwo: kwarantannę przeszły zarówno materiały, jak i już uszyte maski.

Maseczki są zrobione z bawełny o odpowiednich parametrach, a przy tym kolorowe i atrakcyjne. Pakowane są po dwie sztuki i zamykane w kopertach ochronnych. Tak przygotowane będą dostarczane pod drzwi poznaniaków. 

Zarówno maski, jak i ich dostarczenie są bezpłatne. Mogą je dostać mieszkańcy Poznania, którzy ukończyli 70 lat. Zgłoszenia przyjmowane będą od 8 czerwca do 4 lipca 2020 roku. Wystarczy zadzwonić pod numer: 61 646 33 44 - telefon działa od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 20.00 - i zgłosić jeden raz zapotrzebowanie na maseczki. Osoba dzwoniąca będzie poproszona o podanie swoich danych: imienia, nazwiska, wieku, adresu zamieszkania, numeru telefonu.  Senior lub seniorka może podać dane także innych osób zamieszkujących z nią, jeżeli spełniają kryteria akcji. Każdy senior może otrzymać tylko raz pakiet 2 maseczek.

Maseczki trafią pod drzwi dzwoniących w ciągu 10 dni i rozdawane będą do wyczerpania zapasów. Partnerzy akcji przygotowują aż 15 tysięcy sztuk maseczek.

Cały czas czekamy też na seniorów - wolontariuszy i wolontariuszki  - chętnych do szycia maseczek. Więcej informacji można znaleźć na stronie miejskiej.