mObywatel dostarczy informacji o koronawirusie

Przygotowana przez Ministerstwo Cyfryzacji aplikacja została rozbudowana o nowy moduł poświęcony koronawirusowi.

mObywatel dostarczy informacji o koronawirusie - grafika artykułu
mObywatel dostarczy informacji o koronawirusie

mObywatel to bezpłatna aplikacja na urządzenia z systemem iOS oraz Android. Teraz jej użytkownicy mogą liczyć na szybki dostęp do najważniejszych informacji dotyczących wirusa SARS-Cov-2, wywołującego chorobę COVID-19. 

Po zalogowaniu, moduł "koronawirus: informacje i zalecenia" jest widoczny na stronie głównej, nie trzeba go aktywować. Znajdują się tam: numer infolinii i przekierowania na rządową stronę dotyczącą koronawirusa. Użytkownicy mogą dowiedzieć się m.in. jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich. 

Istotne jest, że wszystkie informacje tam publikowane są wiarygodne i aktualne - potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób oraz Światowej Organizacji Zdrowia.

W aplikacji mObywatel na stałe dostępnych jest 6 usług. "mTożsamość", której używać można, np. odbierając przesyłki polecone na poczcie, jak i również wszędzie, gdzie nie jest potrzebny tradycyjny, plastikowy dowód osobisty. "mLegitymacja szkolna", czyli cyfrowa wersja legitymacji uprawniająca do wszystkich ustawowych ulg i zniżek. "mLegitymacja studencka" - legitymacja studencka potwierdzająca przynależność do uczelni, dająca ustawowe zniżki. "mPojazd" - elektroniczny dokument przygotowany z myślą o właścicielach i współwłaścicielach pojazdów. "eRecepta" - dostęp do listy niezrealizowanych recept. "Polak za granicą" - podpowie, co zrobić w razie kłopotów podczas wyjazdu.

Więcej informacji o aplikacji: https://www.gov.pl/web/mobywatel

JZ

sieci społecznościowe