Poznań wspiera przedsiębiorców podczas pandemii

Do powiatowego urzędu pracy, który podlega staroście poznańskiemu, wpłynęły już dziesiątki tysięcy wniosków mikroprzedsiębiorców o pożyczkę. Aby mieszkańcy stolicy Wielkopolski i okolic mogli szybciej dostać wsparcie, prezydent Miasta Poznania oddelegował ponad 30-osobowy zespół pracowników urzędu miasta, którzy pomogą w rozpatrywaniu dokumentów.

Siedziba zespołu mieści się przy ul. Za Bramką - grafika artykułu
Siedziba zespołu mieści się przy ul. Za Bramką

- Bardzo zależy mi na tym, aby przedsiębiorcy mogli otrzymać wsparcie w jak najkrótszym czasie od złożenia wniosku - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - W naszym mieście i aglomeracji działają tysiące mikrofirm, które tutaj tworzą miejsca pracy i płacą podatki. W tej trudnej dla nas wszystkich chwili konieczne jest pełne zaangażowanie miasta w ratowanie rodzimego biznesu oraz miejsc pracy.

Dlatego - choć rozpatrywanie wniosków to zadanie specjalistów z Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu - Jacek Jaśkowiak postanowił, że z pomocą przyjdą im również pracownicy urzędu miasta. Miejski zespół do spraw weryfikacji elektronicznych wniosków składanych do powiatowego urzędu pracy rozpoczął już działalność przy ul. Za Bramką. Wszyscy jego członkowie przeszli wcześniej odpowiednie przeszkolenie i będą pomagać w rozpatrywaniu wniosków do końca lipca - aby mikroprzedsiębiorcy jak najszybciej mogli otrzymać pieniądze na wsparcie swojej działalności gospodarczej.

Do 15 czerwca do PUP w stolicy Wielkopolski wpłynęło ponad 65 tysięcy wniosków przedsiębiorców z Poznania i powiatu poznańskiego. Rozpatrzono prawie 25 tysięcy z nich. Mikroprzedsiębiorcy mają możliwość uzyskania jednorazowej pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności na podstawie przepisów zawartych w ustawie z dnia 2 marca 2020 r. 

AW

sieci społecznościowe