Sezon nad Wartą - przygotowania wstrzymane

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, Urząd Miasta Poznania podjął decyzję o wstrzymaniu przygotowań związanych ze zbliżającym się sezonem wiosenno-letnim nad Wartą. Powzięte działania mają na celu zminimalizowanie ryzyka związanego ze skupianiem się ludzi w większych grupach. 

Sezon nad Wartą - przygotowania wstrzymane
Sezon nad Wartą - przygotowania wstrzymane

Tysiące poznaniaków co roku spędza wolny czas na brzegiem rzeki. Sprzyja temu atrakcyjna infrastruktura, jak np. plaże miejskie. Każdego lata nad Wartą organizowanych jest kilkadziesiąt imprez kulturalnych, sportowych i turystycznych. Nie wiadomo jednak, jak będzie wyglądał tegoroczny sezon. Wszystko przez pandemię koronawirusa. 

Wydział Gospodarki Nieruchomościami UMP wstrzymuje się z przygotowaniami do zbliżającego sezonu, co najmniej do czasu ustania stanu epidemii. 

- W momencie, gdy będziemy pewni, że sytuacja została opanowana, niezwłocznie podejmiemy działania uruchamiające aktywności na terenach nadwarciańskich. Do tego czasu proszę wszystkich o zachowanie rozsądku w zakresie korzystania z terenów rekreacyjnych na terenie całego miasta Poznania, nie tylko nad rzeką - mówi Magda Albińska, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UMP. 

AJ