Targowiska zdezynfekowane

Poznańskie targowiska w weekend zostały poddane dezynfekcji. Odkażane były stragany oraz zewnętrzne części pawilonów. Akcja będzie powtarzana co tydzień. Wszystko w celu zwiększenia bezpieczeństwa kupców i ich klientów. 

Poznańskie targowiska w weekend zostały poddane dezynfekcji
Poznańskie targowiska w weekend zostały poddane dezynfekcji

Dezynfekcja za pomocą specjalistycznych środków prowadzona jest na wszystkich poznańskich rynkach, które podlegają spółce Targowiska: Jeżyckim, Łazarskim, Wildeckim, Pl. Wielkopolskim, Pl. Bernardyński, Świt, Racjonalizatorów oraz Dolna Wilda. Akcja będzie realizowana raz w tygodniu, najczęściej w sobotnie popołudnia - po godz. 15, gdy w miejscach tych nie ma już sprzedających i kupujących.

FILM

Odkażanie rozpoczęło się w ostatnią sobotę, 4 kwietnia i będzie kontynuowane przez prawie cały miesiąc. Czas akcji może się wydłużyć lub skrócić w zależności od sytuacji. Przeprowadzenie dezynfekcji zlecono firmie zewnętrznej, specjalizującej się w takich działaniach, z którą spółka Targowiska współpracuje od wielu lat.  

To nie jedyne środki ostrożności, jakie podjęto w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną. Zalecenia dla osób handlujących na ryneczkach i bazarach wydał Główny Inspektor Sanitarny. Ich spełnienie to warunek działania targowisk. GIS prosi przede wszystkim o ostrożność i zachowanie zaostrzonych zasad higieny. 

Szczegółowe zalecenia można znaleźć na stronie internetowej: https://gis.gov.pl/aktualnosci/targowiska-bazary-na-ktorych-sprzedawana-jest-zywnosc-zalecane-dzialania-zapobiegajace-zagrozeniu-epidemiologicznemu-covid-19-koronawirus/

 AJ