Wsparcie dla szpitala im. J. Strusia od Grupy Amica

5 aparatów wspomagających oddychanie, 500 strojów i gogli ochronnych, 2 tys. szt. maseczek FFP2 i lodówka to kolejny dar przekazany przez Grupę Amica szpitalowi miejskiemu im. Józefa Strusia w Poznaniu.

Poznański szpital wspiera nie tylko Amica, ale też setki innych regionalnych firm i osób prywatnych
Poznański szpital wspiera nie tylko Amica, ale też setki innych regionalnych firm i osób prywatnych

- Każda, nawet najmniejsza, darowizna na rzecz szpitala jest dla nas niezwykle cenna - podkreśla Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania - Ale przekazanie środków ochrony osobistej i sprzętu medycznego zasługuje na wyjątkowe podziękowania. To dzięki takim darom poznańscy lekarze mogą jeszcze skuteczniej walczyć z koronawirusem. Silny i szczery patriotyzm lokalny zawsze był dumą poznaniaków i Wielkopolan. Dziś przedsiębiorcy z regionu udowadniają, że można na nich liczyć nawet w trudnych czasach - za co bardzo dziękuję!

To nie pierwsza taka pomoc  - ponad miesiąc temu Grupa Amica przekazała poznańskiemu szpitalowi  200 tysięcy złotych. W środę, 20 maja, Marcin Bilik, I wiceprezes Grupy Amica ds. operacyjnych przekazał kolejną darowiznę, tym razem rzeczową. Do lecznicy trafiło 5 aparatów wspomagających oddychanie, 500 strojów i gogli  ochronnych, 2 tys. szt. maseczek FFP2 i lodówka.

https://www.youtube.com/watch?v=spKsxYrdor8&feature=youtu.be&fbclid=IwAR04qN4dzvw1lOkUMdE2HgdHZZYVZq1Lus7fuUsR2ffzTou7-rPybGvMcW4

- Wielkopolanie potrafią jednoczyć się w trudnych chwilach, a przeciwdziałanie zakażeniom i powstrzymanie rozprzestrzeniania się tej śmiertelnej choroby w regionie to nasza wspólna sprawa - społeczeństwa, wspólnot samorządowych, lokalnych władz oraz firm prywatnych - mówi Marcin Bilik. - Amica tak to postrzega od samego początku pojawienia się koronawirusa w naszym województwie. Pomocy udzieliliśmy szpitalom i pogotowiu ratunkowego z całego kraju, ale nie ukrywamy, że wobec obecnej skali potrzeb koncentrujemy swoje wsparcie na Wielkopolsce.

W Wielkopolsce stwierdzono już niemal 1900 przypadków zakażenia koronawirusem. Zdecydowana większość chorych wymagających hospitalizacji trafiła do szpitala miejskiego im. J. Strusia.

- Walka z zakaźną chorobą COVID-19 wymaga od personelu szczególnego zaangażowania i jeszcze większej ostrożności - dlatego wsparcie w postaci sprzętu ochronnego jest niezwykle ważne - podkreśla Jan Sawicz, zastępca dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia.  - Bardzo dziękujemy Grupie Amica i wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli naszą placówkę.

Poznański szpital wspierają też setki innych regionalnych firm i osób prywatnych. Darowizny na rzecz tej lecznicy liczone są już w milionach złotych. Większość pieniędzy szpital wydaje na środki ochrony osobistej, pozostałe - m.in. na sprzęt medyczny. Więcej szczegółów oraz listę darczyńców można znaleźć na stronie Poznan.pl: Darowizny pomagają szpitalowi w walce z wirusem

AW