Rusza Konkurs 30/30
 

W poniedziałek 15 lutego rusza kolejna edycja Konkursu 30/30 na najlepszą okładkę płytową. Jego celem jest wybranie 30 najlepszych projektów graficznych okładek płytowych, które powstały w 2020 roku.

Wildecki totem multimedialny
 

Od 1 lutego przy skwerze Marii Rataj, u zbiegu ulic Spychalskiego i Górna Wilda uruchomione zostanie urządzenie służące popularyzacji historii i walorów turystycznych tej dzielnicy.

Siła w nas!
 

SIŁA W NAS!

Wspólna inicjatywa poznańskich miejskich instytucji kultury.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na działalność miejskich jednostek kulturalnych w czasie pandemii. Mimo zamknięcia drzwi, instytucje żyją, utrzymują kontakt z odbiorcami i realizują szereg ciekawych, niejednokrotnie nowych zadań, dopasowując je do zastanej rzeczywistości.

Którędy na Targi Poznańskie? - konkurs literacki
 

Może to być romans, kryminał, a nawet horror. Ważne, by w powieści pojawiły się targi. Nie trzeba też znaleźć odpowiedzi na pytanie: "Którędy na Targi Poznańskie?". To właśnie hasło przyświeca konkursowi literackiemu, który Wydawnictwo Miejskie Posnania i Grupa MTP organizują w setną rocznicę powstania targów poznańskich.

Album "Synteza poznania"
 

"Niekiedy intencją fotografii jest przedstawienie sielankowości życia, koszmaru wojny, kruchej podstawy, na której opiera się świat, lub odrodzenia, swoistego katharsis" - piszą autorzy we wstępie do tego unikatowego albumu o Poznaniu i proponują odbiorcy metaforyczną podróż w czasie.

Posnaniany 2019 przyznane
 

Miło nam poinformować, że książka Jarosława Mulczyńskiego "Życie artystyczne w Poznaniu w latach 1919-1939. Instytucje, salony, wystawy" otrzymała Nagrodę im. Józefa Łukaszewicza Posnaniana 2019.

KMP Żywioły. Ogień
 

Poświęcona ogniowi "Kronika" zwraca uwagę nie tylko na siłę niszczącą żywiołu, ale i na jego moc odradzającą, co urozmaica treści.

Mój Nobel - wyniki konkursu
 

Szanowni Państwo przedstawiamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych 2020 pt. Mój Nobel towarzyszącego Poznańskim Targom Książki.

Bitwy Wielkopolski
 

Poznańskie Archiwum Historii Mówionej rozpoczyna publikację cyklu filmów Jacka Kubiaka o średniowiecznych bitwach Wielkopolski.