Z okazji obchodów Roku Strzeleckiego stolicę Wielkopolski odwiedzili przedstawiciele aborygeńskiego plemienia Monero-Ngarigo. Goście z Australii spotkali się z Jackiem Jaśkowiakiem, prezydentem Poznania, zapalili znicz przy grobie Pawła Edmunda Strzeleckiego, podróżnika i zdobywcy góry Kościuszki oraz zaśpiewali dla poznaniaków podczas specjalnego wydarzenia w Pawilonie.

Ekspozycja składa się z 24 wielkoformatowych tablic. Poświęcona jest Głuszynie, czyli miejscu urodzenia Strzeleckiego oraz podróżom, podczas których badał geologię i klimat krajów na wszystkich kontynentach oprócz Antarktydy. Na ekspozycji nie mogło zabraknąć także wątku dotyczącego działalności humanitarnej podróżnika w ogarniętej klęską głodu Irlandii oraz zdobycia najwyższego szczytu Australii, który nazwał imieniem Tadeusza Kościuszki. Od 6 listopada wystawa znajdzie się na dziedzincu Centrum Biologii Medycznej UM przy ul. Rokietnickiej 8.

20 lipca, czyli rocznica urodzin Pawła Edmunda Strzeleckiego obfituje w atrakcje. Tego dnia do sprzedaży weszła długo wyczekiwana kolekcjonerska karta PEKA z wizerunkiem wielkiego podróżnika. Ale nie tylko to stało się pozytywnym upamiętnieniem szczególnego dnia w tym szczególnym roku Pawła Edmunda Strzeleckiego.

Liczba wyników na stronie
10