Gdańsk był jednym z pierwszych polskich miast, które zaczęły wprowadzać strefę Tempo 30. Dziś z jego doświadczeń korzystają inni. Początki, podobnie jak w Poznaniu, nie były łatwe, były protesty i kontrowersje. Efekty są jednak na tyle zadowalające, że dziś o objęcie kolejnych ulic strefą uspokojonego ruchu postulują sami mieszkańcy.

Ulica Paderewskiego nie zostanie deptakiem, dopuszczone będzie parkowanie aut na wschodniej stronie ul. Ludgardy, a na Chwaliszewie udostępnionych zostanie ok. 130 miejsc parkingowych, dzięki czemu w okolicach Starego Rynku ubędą tylko o 22 miejsca. Nie będzie też malowania kopert dla dostawców na tym obszarze, za to w kilku miejscach pojawią się nasadzenia zieleni. To najważniejsze zmiany naniesione na plan uspokojenia ruchu w okolicach Starego Rynku, po zebraniu uwag mieszkańców i osób prowadzących działalność gospodarczą w tej okolicy.

3 kwietnia rozpocznie się budowa przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego przez ul. Matyi, na wysokości krańca tramwajowej wyspy przystankowej, przy skrzyżowaniu z ul. Wierzbięcice. W tym miejscu rozbudowana zostanie również sygnalizacja świetlna. W związku z pracami, których przeprowadzenie zaplanowano do 23 maja, wprowadzone zostaną czasowe zmiany w organizacji ruchu.

Miasto zorganizuje szkolenia dla rowerzystów. Podczas warsztatów i wspólnych przejazdów po Poznaniu, prawidłowych zachowań w ruchu drogowym uczyć ich będą eksperci ze Stowarzyszenia Rowerowy Poznań. Ze szkoleń skorzysta aż 600 uczniów szkół oraz 100 dorosłych rowerzystów.

Liczba wyników na stronie
10