Mijający tydzień wynagrodził nam pierwsze kilka dni lipca. Deszcz zmienił się w słoneczną kąpiel, ale to nie przeszkodzi nam, żeby spędzić nadchodzący dwudzionek w rytmie letnich zabaw.

W tym tygodniu nasze termometry przekroczą 30 stopni Celsjusza. Tak wysokie temperatury z pewnością są męczące, ale przede wszystkim są niebezpieczne. Warto poznać kilka wskazówek, które pomogą przetrwać nadchodzące upały.  

Po raz pierwszy w okresie wakacji będziemy mogli schłodzić się nie tylko nad jeziorem lub basenem, ale też na lodowisku! Chwiałka otworzy ślizgawkę od 21 lipca w każdą niedzielę, aż do 1 września.

Poznań to idealnie miejsce do spędzania wolnego czasu pełnego rozrywki, natury i kultury, a to wszystko w przestrzeni miejskiej. Nadchodzący festiwal muzyczno-filmowy udowadnia, że nawet takie połączenie jest możliwe. Od 10 do 14 lipca zapraszamy na pięć dni odkrywania miasta na nowo.  

Przygotuj się na nocną podróż na Hawaje, Tahiti i Rapa Nui. Poczuj się jak na tropikalnej wyspie, gdzie jedynym źródłem światła jest latarka. Możesz tego wszystkiego doświadczyć w Palmiarni Poznańskiej, która 12 lipca organizuje nocne zwiedzanie pawilonów.  

Zbliża się ostatnie oprowadzanie po historycznym gmachu Muzuem Narodowego w Poznaniu. Już niedługo rozpocznie się generalny remont starej części, w której znajduje się Galeria Sztuki Europejskiej. Obrazy z tej kolekcji będzie można oglądać do 6 lipca 2024 r. Cykl "Mamy to u siebie" zakończy się wydarzeniami związanymi z promocją kolekcji.  

Poczuj rytm największych polskich przebojów i odpocznij od zgiełku miasta. W weekend 5 i 6 lipca baw się na świeżym powietrzu, w rodzinnej atmosferze i przy najlepszej muzyce.

W lipcu i w sierpniu Kino Muza powraca z wieczornymi seansami na dachu. To wyjątkowa edycja kina plenerowego, ponieważ każdy uczestnik zostanie zaopatrzony w słuchawki, które zapewnią najlepszą jakość dźwięku. To też okazja do obejrzenia najlepszych produkcji tego sezonu, a to wszystko pod gołym niebem.

Już w sobotę 29 czerwca ulicami Poznania przejdzie XX Marsz Równości. Czerwiec stoi pod znakiem równej miłości, dlatego ponownie poznańskie ulice zostaną zapełnione wszystkimi kolorami tęczy. To wyjątkowa okazja, ponieważ w tym roku obchodzimy także 20-lecie dołączenia Polski do Unii Europejskiej.  

Już w najbliższą niedzielę 30 czerwca w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja wydarzenia PupiLove Targi! To jedyne takie Targi, podczas których najważniejszym klientem są psy, koty i inni domowi przyjaciele. Można, a nawet trzeba przyjść ze swoim pupilem. Może wybierze sobie nową zabawkę lub smakowite kąski?