Projekt jest finansowany z budżetu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci. Miasto Poznań oraz UNICEF w lipcu 2022 r. zawarły porozumienie o współpracy. Na jego mocy Poznań realizuje działania zapewniające wszystkim dzieciom - zwłaszcza tym uciekającym przed wojną w Ukrainie, dostęp do edukacji i rozwoju, a także gwarantuje im ochronę, opiekę zdrowotną oraz psychologiczną.

Miejski punkt pomocy przy ul. Bukowskiej rozpoczyna kolejny etap działalności, tym razem pod szyldem "Spilno", w ramach współpracy z UNICEF. To wyjątkowe miejsce, w którym dzieci i dorośli z Ukrainy znajdą przyjazną przestrzeń, wsparcie i dużo okazji do integracji z poznaniankami i poznaniakami.

Ponad setka ukraińskich maluchów może mieć zapewnioną opiekę w poznańskich niepublicznych żłobkach - dzięki finansowaniu ze środków Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF), przy wsparciu Miasta Poznania. 

Lepszy sprzęt dla poznańskich szkół, przedszkoli i żłobków, wydarzenia integracyjne, świetlice dla dzieci, sprawniejsze wsparcie dla osób zagrożonych przemocą i działania na rzecz młodzieży - to tylko część projektów, które Poznań realizuje razem z UNICEF. Miasto otrzymało na ten cel niemal 33 miliony złotych z budżetu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci.