Nie odpuściliśmy żadnemu śmieciowi - każdy trafił do worka!

No i posprzątaliśmy! Blisko pięćdziesięciu pracowników Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania przez dwie godziny porządkowało okolice siedziby wydziału. Efekt? Kilkadziesiąt kilogramów zebranych śmieci. Cieszy fakt, że w porównaniu do wiosennej akcji sprzątania, tym razem odpadów było mniej, a sprzątnięte wówczas miejsca nadal były czyste.

Akcja sprzątania świata - grafika artykułu
Pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej UMP porządkowali okolice biurowca przy ul. 28 Czerwca 1956r.

Podobnie jak wiosną tego roku, porządkowaliśmy okolice budynku, w którym mieści się m.in. Wydział Gospodarki Komunalnej UMP przy ul. 28 Czerwca 1956r. 404. W ten sposób rozpoczęliśmy akcję sprzątania świata, która potrwa do niedzieli, 18 września. Przypomnijmy, ta odbywa się w Polsce po raz 29! W tym roku przyświeca jej hasło "Wszystkie śmieci są nasze". Koordynatorem ogólnopolskim przedsięwzięcia jest Fundacja Nasza Ziemia. Współorganizatorem w naszym mieście jest Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania.

Nieustannie zachęcamy do udziału w porządkowaniu świata. Lokalnych inicjatyw jest mnóstwo. Klikając TUTAJ najdziecie informacje o innych działaniach zaplanowanych na ten weekend.

sieci społecznościowe