Akcje edukacyjne "Zieloni od 30 lat - jubileusz z klimatem" - fotorelacja

W ostatnią sobotę maja zaprosiliśmy mieszkanki i mieszkańców Poznania do wzięcia udziału w akcjach edukacyjnych "Zieloni od 30 lat - jubileusz z klimatem" w ramach kolejnej edycji Akademii Zielony Poznań.

Stoisko edukacyjne przyozdobnione kwiatami. - grafika artykułu
Stoisko edukacyjne - 25 maja 2024

Uczestnicy mieli do wyboru sporo warsztatów - od robienia desek, kapeluszy oraz kompozycji kwiatowych w ramkach z absolwentkami studiów podyplomowych Hortiterapia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, robienie świeczek z wosku pszczelego. Można było również zrobić kokedamy, zagrać w grę terenową "Od robala do Super Bohatera", namalować swój wymarzony balkon lub okno na płótnie oraz odwiedzić punkty informacyjne PCŚ, Wydziału Gospodarki Komunalnej oraz Wydziału Klimatu i Środowiska. Swoja wiedzę z zakresu parków miejskich można było sprawdzić na stoisku Zarządu Zieleni Miejskiej.

Swoje stoisko wystawiła również firma Bricomarche Pestka pokazująca wizualizację balkonów cienistych oraz nasłonecznionych. Wydarzenie połączono z wręczeniem nagród laureatom konkursu "Jak mogę pomóc pszczołom?" skierowanego do uczniów poznańskich szkół podstawowych oraz przedszkoli. Nagrody dla dzieci zostały ufundowane przez Miasto Poznań i Termy Maltańskie.

Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej.