Na grafice plakat wydarzenia.

Slam poetycki w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej

18.04.2024
18:00 20:00

Przed nami klasyczny turniej slamerski. Zasady są proste! Zgłaszasz swój udział przez Facebooka Fundacji KulturAkcji lub bezpośrednio przed turniejem, przedstawiasz wypowiedź, która trwa maksymalnie trzy minuty, a później publiczność w postaci głosowania, daje Ci feedback! Pamiętaj, że rywalizacja jest formą zabawy i nie bierz jej sobie do serca. Chodzi o Twoją ekspresję i RZECZY, które masz do powiedzenia ❤

Regulamin:

 1. Organizatorem turnieju jest Fundacja KulturAkcja i Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.
 2. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
 3. Osoby chcące wystąpić w slamie dokonują zgłoszenia drogą mailową na adres fundacjakulturakcja@gmail.com, poprzez profil Fundacji KulturAkcji na Facebooku bądź bezpośrednio u organizatorów w dniu slamu, o ile lista nie będzie już zamknięta.
 4. Organizatorzy mają prawo zamknąć listę w dowolnym momencie.
 5. Uczestniczki i uczestnicy prezentują podczas występu wyłącznie własną twórczość.
 6. Pojedynczy występ slamera lub slamerki nie może przekroczyć 3 minut, a w przypadku dogrywki 1 minuty.
 7. Slam zostanie rozegrany systemem pucharowym. Uczestniczki i uczestnicy pierwszej rundy zostaną przeciwstawieni sobie poprzez losowanie. Osoba, która wygra w danej rozgrywce przejdzie do następnej rundy. Liczba rund będzie zależała od liczby zgłoszeń. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie. Kto otrzyma większą liczbę głosów, wygrywa. Przy nieparzystej liczbie uczestników prowadzący będzie modyfikował zasady tak, aby zachować równe szanse udziału w turnieju.
 8. Jeżeli podczas pojedynku slamerów głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas odbywa się dogrywka.
 9. Nie można występować w przebraniach oraz korzystać z rekwizytów i instrumentów muzycznych.
 10. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykorzystania dokumentacji występów (obejmującej wizerunek uczestników - udział w slamie oznacza złożenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na nieodpłatne i nieograniczone w czasie prawo do utrwalenia i rozpowszechniania przez organizatorów wizerunku uczestnika) w celach promocyjnych i dokumentacyjnych.
 11. Kwestiami nieuwzględnionymi w regulaminie oraz jego interpretacją zajmuje się osoba prowadząca turniej. 

opr.sw

Zobacz wbp.poznan.pl/