Logo Muzeum Narodowego (jego częścią jest Muzeum Instrumentów Muzycznych).

Wykład w ramach cyklu Czwartki dla Seniorów - Literackim szlakiem

18.04.2024
12:00

Na jakich instrumentach grali bohaterowie "Trylogii" Sienkiewicza? Jak brzmią przywoływane w "Wielkiej improwizacji" "szklanne harmoniki kręgi"? Dlaczego pan Tomasz z noweli Prusa tak bardzo nie cierpiał katarynek? Jak wyglądał fortepian Chopina, który "sięgnął bruku"? Odpowiedzi znajdziemy podczas muzealnego spaceru szlakiem instrumentów muzycznych, które pojawiają się na kartach największej polskiej literatury.

Prowadzenie: Ludwika Kaczmarek

Wstęp w cenie 15/10 zł (normalny/ulgowy).
Zgłoszenia przyjmowane telefonicznie od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia Muzeum Instrumentów Muzycznych - tel.: +48 61 85 20 857.

___________

Więcej informacji o cyklu "Czwartki dla seniorów - wte i wewte po muzeum":

WTE I WEWTE PO MUZEUM czyli "Czwartki dla seniorów" w Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu

"Czwartki dla seniorów" to cykl wędrówek zaprojektowany z myślą o publiczności w wieku 60+, ale otwarty na każdą grupę wiekową. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych zwiedzających - nieśpieszne tempo zwiedzania i przyjazne dla osób starszych godziny spacerów.

Spotkania odbywają się w wybrane czwartki o godzinie 12:00 w różnych oddziałach Muzeum Narodowego w Poznaniu -  w Muzeum Sztuk Użytkowych, w Galerii Malarstwa i Rzeźby, a od tego roku (2024) także w Muzeum Instrumentów Muzycznych, gdzie cykl otrzymał nazwę "Wte i wewte po muzeum". Poniżej prezentujemy tematy i terminy spotkań, które mają miejsce w naszym oddziale.