Wybitny podróżnik z Głuszyny wspominany jest w stolicy Wielkopolski przez przez cały rok - ale co roku w marcu Poznań będzie o nim pamiętał szczególnie. Podczas Poznańskich Targów Książki przedstawiciele Miasta i miejskich instytucji podpisali list intencyjny w tej sprawie. 

W poniedziałek, 18 grudnia, o godzinie 17:00 w siedzibie Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk przy ulicy Mielżyńskiego odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie poświęcone najnowszej publikacji poznańskiego pisarza - Radosława Nawrota.

Na poznańskiej Głuszynie posadzono las Pawła Edmunda Strzeleckiego. Ponad sto klonów z okazji rocznicy śmierci podróżnika zostało posadzonych na terenie nadleśnictwa Babki.

Ekspozycja składa się z 24 wielkoformatowych tablic. Poświęcona jest Głuszynie, czyli miejscu urodzenia Strzeleckiego oraz podróżom, podczas których badał geologię i klimat krajów na wszystkich kontynentach oprócz Antarktydy. Na ekspozycji nie mogło zabraknąć także wątku dotyczącego działalności humanitarnej podróżnika w ogarniętej klęską głodu Irlandii oraz zdobycia najwyższego szczytu Australii, który nazwał imieniem Tadeusza Kościuszki. Od 6 listopada wystawa znajdzie się na dziedzincu Centrum Biologii Medycznej UM przy ul. Rokietnickiej 8.

Strona 1 2 3 4