V-MED Badania i Rozwój

Spółka to start-up powołany w celu jak największej implementacji nowych technologii do świata medycyny, w tym w szczególności fizjoterapii. Spółka od połowy 2022r. prowadzi klinikę fizjoterapii pod marką V-MED Clinic i od maja 2023r. jest Licencjonowanym Ośrodkiem Rehabilitacyjnym REHASPORT CLINIC.

W V-MED Clinic świadczymy usługi w zakresie fizjoterapii ogólnej oraz dziecięcej, psychologii oraz doradztwa żywieniowego. Posiada gabinety wyposażone w nowoczesny sprzęt fizjoterapeutyczny, pokój do zajęć sensorycznych dla dzieci z zaburzeniami SI, profesjonalne gabinety masażu oraz przestronną salę do zajęć ruchowych.

Od samego początku istnienia kliniki szczególną uwagę przywiązywaliśmy do fizjoterapii dziecięcej, angażując specjalistów w tej dziedzinie. Stosujemy szeroko pojętą medycyną pediatryczną z uwzględnieniem rehabilitacji zaburzeń neurorozwojowych ze spektrum autyzmu w oparciu o terapię sensoryczną. Specjalizujemy się między innymi w diagnostyce i terapii zaburzeń rozwoju, terapii integracji sensorycznej (SI) oraz terapii ręki, a także w rehabilitacji pourazowej, ortopedycznej. Pracując z dziećmi kierujemy się najnowocześniejszymi rozwiązaniami dostępnymi na świecie, których skuteczność została poparta aktualną wiedzą naukową (EBM- Evidence Based Medicine- medycyna oparta na faktach naukowych).

Dlatego w klinice rozpoczęto badania rozwojowe w kierunku opracowania innowacyjnego narzędzia do przesiewowego badania dzieci w kierunku zaburzeń neurorozwojowych ze spektrum autyzmu dzięki najnowszej technologii obrazowej.

Kadra naukowa V-MED Clinic już dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie fizjoterapii dziecięcej oraz zaburzeń sensorycznych u dzieci organizując cykliczne konferencje. Wydarzenia te mają na celu pokazać wielowymiarowe spojrzenie na w/w problem, umożliwiają spotkanie praktyków, terapeutów oraz przeprowadzenie wykładów akademickich z nauczycielami oraz rodzicami, którzy na co dzień budują system wsparcia dziecka. Propagujemy w ten sposób zarówno rozwiązania terapeutyczne jak i inne formy wspierające torowanie prawidłowego rozwoju dziecka.

Zachęcamy do odwiedzania naszej strony https://vmedclinic.pl/ oraz profilu na Facebooku https://www.facebook.com/vmedfalkowo

Znajdujemy się w Fałkowie, w nowoczesnym budynku VR Inkubator, tuż przy zjeździe S5 Łubowo.

Zespół V-MED Badania i Rozwój sp. z o.o.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej