Konferencja Smart City Poznań - CEE Congress & Metropolitan IT Summit 2023 za nami!

24 maja w stolicy Wielkopolski odbyła się już czwarta edycja konferencji skupiającej tematy inteligentnych miast. Ponad 40 prelegentek i prelegentów, 27 Partnerów i Wystawców, 9 Patronów, 20 wystąpień i paneli dyskusyjnych dostępnych dla osób anglojęzycznych i niesłyszących, dwie sceny, przestrzeń wystawiennicza i Start-up, a przede wszystkim prawie 400 uczestniczek i uczestników!  

Podsumowanie SOFTSWISS Hackathon x Smart City Poznań

W dniu 23 maja 2023 - przededniu konferencji Smart City Poznań CEE Congress & Metropolitan IT Summit 2023 rozpoczął się hackathon zorganizowany wraz z firmą SOFTSWISS. Zgłosilo się 28 uczestników, z czego nagrodzone zostały najlepsze trzy zespoły. Tematem przewodnim była ekologia, a zadanie polegało na stworzeniu platformy online do segregacji śmieci.

Zapisz się na nasze wydarzenie!

Ruszyła rejestracja - już od teraz możesz zapisać się na konferencję Smart City Poznań - CEE Congress & Metropolitan IT Summit, która odbędzie się 24 maja 2023 roku w Centrum Kongresowym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ulicy Głogowskiej 14. 

Poznajcie Ulricha Ahle - naszego Keynote Speakera, prezesa Fundacji FIWARE

Ulrich Ahle - na co dzień dyrektor generalny Fundacji FIWARE, której misją jest rozwój otwartego, trwałego ekosystemu wokół publicznych, wolnych od opłat licencyjnych i sterowanych implementacją standardów platform oprogramowania, które ułatwią tworzenie inteligentnych aplikacji w wielu sektorach.

Porozmawiaj z Ignacym Łukasiewiczem!

Gościem specjalnym konferencji będzie Ignacy Łukasiewicz, wybitny polski naukowiec, wynalazca m.in. lampy naftowej. Choć zmarł w 1882 roku, naukowcy z Sieci Badawczej Łukasiewicz za pomocą sztucznej inteligencji stworzyli awatara swojego patrona. W pracach nad nim brali udział również badacze z Łukasiewicz - Poznańskiego Instytutu Technologicznego.

Poznaj naszych prelegentów z Sieci Badawczej Łukasiewicz

Nowe technologie dla miast - to tytuł panelu dyskusyjnego, którego gospodarzem będzie Sieć Badawcza Łukasiewicz. Poprowadzi go Marta Cudziło z Łukasiewicz - Poznańskiego Instytutu Technologicznego. Dyskusję poprzedzą dwa wystąpienia poświęcone wsparciu i rozwojowi innowacyjnych projektów.

Zapisz się na hackathon dla studentów - do zdobycia 10 000 zł

W ramach Konferencji Smart City Poznań - CEE Congress, we współpracy z firmą SOFTSWISS odbędzie się hackaton. Konkurs skierowany jest do pełnoletnich uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów oraz osób do 30-tego roku życia. Tegorocznym wyzwaniem będzie: "Narzędzie do sergregacji odpadów"

Miasta bliskich odległości oraz równość społeczna w mieście

W czasach, gdy większość ziemskiej populacji mieszka wmiastach,władze lokalne starają się wykorzystać rozwijającą się technologię, by jak najlepiej dostosować miejską infrastrukturędo potrzeb mieszkańców.Są one różnorodne. Dlatego dużym wyzwaniem dla administracji lokalnej jestspełnienie oczekiwańwszystkich grup i prowadzenie takich działań, by mieszkańcy lubili miejsce (lub miasto), w którym mieszkają. 

Informatyka kwantowa a sztuczna inteligencja

Technologia kwantowa od kilku lat jest celem rozwoju najsilniejszych gospodarek świata. Zespoły naukowców rywalizują ze sobą szukając możliwości jej wykorzystania. Wyczekujemy tzw. przewagi kwantowej, która pozwoli na powszechne użycie tej technologii w codziennym życiu przy jednoczesnym przyspieszeniu wszelkich procesów obliczeniowych. Będzie to oznaczało wejście informatyki na kolejny, wyższy poziom.

Poznajcie naszego Keynote Speakera - Ulricha Ahle w rozmowie na tematy związane z Open Data i Open Source

Dzisiaj terminy takie jak "open source" i "open data" zaczynają być powszechnie używane w codziennych rozmowach, ale co te słowa naprawdę oznaczają? Właściwa definicja open source jest tak naprawdę trudna do znalezienia. Spotkaliśmy się z CEO Fundacji FIWARE, Ulrichem Ahle, na Światowym Kongresie Smart City Expo w Barcelonie, aby dowiedzieć się więcej o FIWARE, technologiach open source i przyszłości danych miejskich.

Potencjał Poznania

Poznań jest silnym ośrodkiem biznesowym usytuowanym idealnie pomiędzy Berlinem a Warszawą, co stanowi o silnym potencjale gospodarczym zarówno Poznania, jak i całego regionu. 

Podsumowanie Konferencji Smart City Wielkopolska & Guests 2022

Za nami trzecia edycja Konferencji Smart City Wielkopolska & Guests 2022. Na MTP uczestnicy mieli okazję wysłuchać wystąpień prelegentów związanych ze światem samorządu, biznesu i mediów. Nie zabrakło również networkingu czy możliwości eksplorowania strefy smart space.

Strona 1 2 3