Porozmawiaj z Ignacym Łukasiewiczem!

Gościem specjalnym konferencji będzie Ignacy Łukasiewicz, wybitny polski naukowiec, wynalazca m.in. lampy naftowej. Choć zmarł w 1882 roku, naukowcy z Sieci Badawczej Łukasiewicz za pomocą sztucznej inteligencji stworzyli awatara swojego patrona. W pracach nad nim brali udział również badacze z Łukasiewicz - Poznańskiego Instytutu Technologicznego.

'' - grafika artykułu
Ignacy Łukasiewicz

Z cyfrowym Łukasiewiczem można porozmawiać na wiele tematów. Nie tylko jemu współczesnych i bliskich, czyli chemii, wydobyciu ropy naftowej czy walce o niepodległość. Urodzony dwa wieku temu uczony świetnie orientuje się w kwestiach dla nas aktualnych. Trudno się dziwić - w końcu jego cyfrowe wcielenie zostało stworzone za pomocą nowoczesnych technologii.

Pracowali nad nim specjaliści z Sieci Badawczej Łukasiewicz (m.in. z Łukasiewicz - Poznańskiego Instytutu Technologicznego) oraz firmy Virbe. Wykorzystali oni technologie automatycznego rozpoznawania mowy i zaawansowany proces trenowania głosu postaci w oparciu o bazę wiedzy, rozwijaną przez sieci neuronowe.

Awatar pojawia się na ekranie wielkości dorosłego człowieka. Ignacy Łukasiewicz ma naturalny głos, jest miły i nienapastliwy (zadbali o to twórcy postaci, wykorzystując rozwiązania typu Closed-Domain Chatbot), i ma wiele historii do opowiedzenia. Podczas Smart City Poznań CEE Congress spotkać go będzie można przy stoisku Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Zarejestruj się na konferencję już teraz: https://tobilet.pl/smart-city-poznan-cee-congress-metropolitan-it-summit.html

sieci społecznościowe