Poznajcie Łukasza Węgrzyna - naszego prelegenta, eksperta zagadnień prawnych związanych z outsourcingiem usług IT

Łukasz Węgrzyn - na co dzień partner w kancelarii Kochański & Partners, gdzie doradza organizacjom w procesach transformacji cyfrowej. Podczas naszej konferencji opowie o tym jakie są najlepsze praktyki w zawieraniu umów IT oraz o czym warto pamiętać.

'' - grafika artykułu
Łukasz Węgrzyn

Łukasz Węgrzyn podczas konferencji Smart City Poznań CEE Congress & Metropolitan IT Summit 2023 przeprowadzi prelekcję pt.: "Efektywne modele współpracy między dostawcami a odbiorcami rozwiązań IT". Sam Łukasz mówi o swojej prelekcji w następujący sposób:

"Kiedyś umowy IT pisało się na tzw. złe czasy. Dzisiaj jest inaczej. Umowa IT jest przede wszystkim narzędziem pozwalającym stronom na sprawne zarządzanie bieżącym ryzykiem projektowym. Co więcej, dzięki właściwie opisanym mechanizmom współpracy i rozliczeń umowa może wpływać na efektywność prowadzonego projektu i satysfakcję realizujących go stron. Jak to zrobić, o czym warto pamiętać i jakie są najlepsze praktyki w tym obszarze - o tym właśnie postaram się opowiedzieć."

Łukasz Węgrzyn

Partner w kancelarii w Kochański & Partners. Doradza organizacjom w procesach transformacji cyfrowej, w szczególności w budowie architektury prawnej pozwalającej na efektywną współpracę z dostawcami usług IT, w tym procesów zakupowych oraz modeli kontraktowych spójnych ze zwinnym modelem zarządzania organizacją (Agile & DevOps).

Doradza w obszarze regulacyjnym i kontraktowym przy projektach z zakresu technologii finansowych. Ekspert zagadnień prawnych związanych z outsourcingiem usług IT, w tym wykorzystywaniem technologii chmury obliczeniowej w sektorach regulowanych (sektor finansowy, energetyczny, medyczny).

Rekomendowany w międzynarodowym rankingu Chambers FinTech  jako jeden z najlepszych polskich prawników z obszaru technologii finansowych. Rekomendowany w międzynarodowych rankingach The Legal 500 oraz Chambers Europe w sektorze Technologia-Media-Telekomunikacja.

Członek Instytutu Prawa Nowych Technologii i Danych Osobowych przy Uniwersytecie Łazarskiego. Członek Stowarzyszenia Prawa Nowych Technologii. Posiada certyfikacje technologiczne: ITIL Foundation, PSMI (Professional Scrum Master), AgilePM Foundation, Professional Agile Leadership I.

sieci społecznościowe