Poznajcie Ulricha Ahle - naszego Keynote Speakera, prezesa Fundacji FIWARE

Ulrich Ahle - na co dzień dyrektor generalny Fundacji FIWARE, której misją jest rozwój otwartego, trwałego ekosystemu wokół publicznych, wolnych od opłat licencyjnych i sterowanych implementacją standardów platform oprogramowania, które ułatwią tworzenie inteligentnych aplikacji w wielu sektorach.

'' - grafika artykułu
Ulrich Ahle

Ulrich Ahle wystąpi podczas konferencji Smart City Poznań CEE Congress Metropolitan IT Summit 2023 dnia 24 maja 2023 roku o godzinie 9:40 na Scenie Głównej i przeprowadzi prelekcję pt.: "Open Source i otwarte standardy danych dla inteligentnych miast przyszłości", o której opowiada w następujący sposób:

"Nasze nowe cyfrowe życie będzie coraz bardziej grawitować wokół danych - danych opisujących, co dzieje się wokół nas, gdzie, kiedy i dlaczego. Przełamanie istniejących silosów danych i zapewnienie platformy danych dla tworzenia inteligentnych rozwiązań w celu zwiększenia jakości życia obywateli i zmniejszenia kosztów funkcjonowania organizacji jest drogą do celu. W swoim wystąpieniu wyjaśnię, jak Open Source i otwarte standardy są wykorzystywane do tworzenia Smart Cities, ale także Smart Regions przyszłości. Najlepsze praktyki z Europy i świata pokażą, jak takie rozwiązania są wykorzystywane i jak można je zaadoptować dla Polski i Europy Środkowo-Wschodniej."

Ulrich Ahle

Zanim został wybrany na stanowisko dyrektora generalnego nowo założonej Fundacji FIWARE z siedzibą w Berlinie, Ulrich był wiceprezesem ds. produkcji, handlu detalicznego i transportu w dziale doradztwa i integracji systemów międzynarodowego dostawcy IT Atos w Niemczech.

Pracował w wielu branżach i sektorach, w tym w elektronice i zaawansowanych technologiach, a także w motoryzacji.

Ulrich jest znanym ekspertem w szerokim zakresie IT, doradztwa, Przemysłu 4.0 i cyfryzacji, obejmującym całe spektrum od strategii IT (modele biznesowe, dostosowanie organizacyjne, świadczenie usług) po operacje, w tym transakcje korporacyjne i integrację przejęć. Jest również często poszukiwanym ekspertem w dziedzinie cyfrowych usług IT i przemysłowej rewolucji IT.

Jak więc firmy mogą najlepiej wykorzystać swoje IT dla swojej działalności? W tym roku Ulrih zaprezentuje swoje najnowsze przemyślenia i badania dotyczące wyzwań, możliwości i trendów w obszarach Industrie 4.0, Smart Cities i Smart AgriFood.

Specjalizacje: Przywództwo, usługi IT, konsulting, łańcuch dostaw, globalne transakcje korporacyjne, transformacja IT, zmiany organizacyjne, usługi cyfrowe, sport (tenis stołowy), dobre jedzenie i dobre wino.

O konferencji

Kongres jest platformą wymiany doświadczeń, dobrych praktyk i miejscem poszukiwania innowacyjnych rozwiązań dla miast. Miejsce spotkań przedstawicieli samorządu z naukowcami, ekspertami i praktykami, którzy tworzą miasta przyszłości. Udział w konferencji jest bezpłatny dla przedstawicieli sektora publicznego, uczelni wyższych, poznańskich szkół ponadpodstawowych, osób płacących podatki w Poznaniu i posiadających zweryfikowane konto ID Poznań.

Link do rejestracji: https://tobilet.pl/smart-city-poznan-cee-congress-metropolitan-it-summit.html

sieci społecznościowe